miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Radni zdecydowali! Długoterminowy kredyt na budowę stadionu Sandecji

3 1 143

Podczas dzisiejszej drugiej części Sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni zdecydowali o zaciągnięciu kredytu m.in. na zadanie “Budowa Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego”. Realizacja projektu odbędzie się w systemie “zaprojektuj – wybuduj” i w swoim zakresie ma budowę stadionu wraz z wyposażeniem, infrastrukturą, zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu. Koszt to około 50 milionów złotych.

 

Czytaj również: Pierwsza Nowosądeczanka (Anita) i pierwszy Nowosądeczanin (Rafał) urodzeni w 2021 roku

Stadion zostanie wykonany na min. 4500 zadaszonych miejsc siedzących oraz min. 360 miejsc dla kibiców drużyny gości, umożliwiając rozgrywanie meczów w ramach rozgrywek UEFA i PZPN zgodnie z obowiązującymi wymogami dla Ekstraklasy określonymi przez PZPN. Ponadto winien on odpowiadać wymogom dla stadionów kat III UEFA. W specyfikacji warunków mowa o trybunach z trzech stron (od strony ulic Kilińskiego, Krańcowej i od strony rzeki Kamienica) z możliwością ich późniejszej rozbudowy. Dodatkowo wykonana musi zostać nowa infrastruktura pola boiska (np. podgrzewanie, nawadnianie czy drenaż). Łączny termin gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane i użyte w nich materiały będzie wynosił 6 lat, z kolei na urządzenia – 3 lata.

 

 

Prace budowlane będą prowadzone w sposób umożliwiający rozgrywanie meczów piłkarskich w trakcie ich realizacji. Jednak zamawiający dopuszcza możliwość braku ich rozgrywania na stadionie miejskim w Nowym Sączu przez okres 60 dni, miałoby to ewentualny związek z wymianą murawy i wykonaniem niezbędnej infrastruktury pola gry. Do końca września 2021 roku powinna być oddana do użytku nowa, podgrzewana murawa, a cały obiekt ma zostać skończony najpóźniej 730 dni od podpisania umowy.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Ale wiocha !
  Wsiowy ministadionik na … 4.5 tys. miejsc dla Sandecji Nowy Sącz ! Jak na wsi w Niecieczy !
  Dodatkowo trybuna dla kibiców gości bez zadaszenia !

 2. Zima pisze

  Co to ma być ? U mnie kurnik na wsi lepiej wygląda …

 3. NS pisze

  Buuuaaahhhhaaaa u mnie kurnik na wsi lepiej wygląda niż to coś zdjęć

Zostaw odpowiedź