miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja wysoko w statystykach rundy jesiennej!

0 88

Władze Fortuna 1. Ligi zleciły firmie InStat sporządzenie raportu statystycznego obejmującego występy drużyn oraz zawodników zaplecza Ekstraklasy w okresie od lipca do listopada. Dzięki bardzo dobrym występom „Biało-czarnych” w pierwszej części sezonu, dane w przypadku Sandecji Nowy Sącz prezentują się bardzo solidnie.

 

Czytaj również: Mikołajowie z Sandecji znowu w akcji! Tym razem wizytowali w ośrodku wychowawczym [ZDJĘCIA]

 

Drużyna ze stadionu przy ulicy Kilińskiego 47, może pochwalić się czwartym wynikiem w lidze, jeśli chodzi o bilans bramkowy, który wynosi +11. Dla porównania liderujący po rundzie jesiennej Raków Częstochowa posiada bilans +26. Na korzyść podopiecznych trenera Kafarskiego podyktowano też cztery rzuty karne i wszystkie zostało wykorzystane.

Jeszcze lepiej zawodnicy drużyny „Biało-czarnych” prezentują się w statystykach obejmujących grę defensywną. Tylko 12 straconych bramek to drugi wynik w lidze, z czego połowa ze stałych fragmentów gry. Z kolei bramki zdobyte ze stałych fragmentów,  to domena zawodników Sandecji – aż 10 z nich zostało zdobytych w ten sposób, co stanowi prawie połowę wszystkich trafień w rundzie jesiennej.

W statystykach indywidualnych bardzo dobry wynik zanotował Maciej Małkowski, który w klasyfikacji kanadyjskiej obejmującej bramki oraz asysty został uwzględniony na miejscu trzecim. Pomocnik z numerem 8, okazał się najlepszy w ilości podań w pole karne rywala oraz dośrodkowań z rzutów rożnych oraz wolnych.

Bramkarz Marek Kozioł uplasował się na 5. miejscu w rankingu golkiperów, a także na 10. w klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkich graczy ligi. Bartłomiej Kasprzak oraz Maciej Małkowski także znaleźli się w pierwszej dwudziestce tego zestawienia.

Ze szczegółowymi statystykami dotyczącymi drużyny z Nowego Sącza oraz pozostałych ekip Fortuna 1. Ligi można zapoznać się tutaj.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: MKS Sandecja

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź