miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tropem Wilczym: Elitarny bieg pamięci żołnierzy wyklętych w Nowym Sączu

0 555

Po kilku latach przerwy w Nowym Sączu w ramach ogólnopolskiej imprezy upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych odbędzie się bieg na dystansie honorowym 1963 metrów, który odnosi się historycznie do daty zabicia w walce ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Lista uczestników ograniczona jest jedynie do 220 osób.

 

Czytaj również: Sądeczanin Norbert Job zawalczy w Rzymie!
Prestiżowy pojedynek podczas Enfusion Live

 

Tegoroczna VIII edycja biegu „Tropem Wilczym” gościć będzie w Miasteczku Galicyjskim mieszczącym się przy ulicy Lwowskiej 226 w Nowym Sączu. Biegacze do pokonania będą mieć symboliczny dystans 1963 metrów na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.

W przygotowanych pakietach startowych przygotowanych dla zawodników znajduje się pamiątkowa koszulka oraz medal za ukończenie biegu. Biegacze mogą liczyć również na ciepły posiłek.

 

 

Bohaterami pojawiającymi się na koszulkach podczas VII edycji imprezy będą: Henryk Kończykowski ps. „Halicz”, Witold Pilecki ps. „Witold”„Druh”, Stanisława Golec ps. „Gusta”, Ludwik Marszałek ps. „Zbroja”, Józef Trojan ps. „Kruk”, Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj”„Dym”.

Dla uczestników wydarzenia przygotowane będą wykłady nt. Żołnierzy Wyklętych. Udział w wydarzeniu zapowiedziało m.in. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych – 1 PSP AK, które zaprezentuje broń oraz umundurowanie.

Pełny program wydarzenia:
7:00 msza w kościółku w Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu
8:00 – otwarcie biura zawodów – stragany na runku galicyjskim lub cukiernia
8:30 – 11:30 – rozpoczęcie wykładów w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Miasteczku Galicyjskim
11:30 – rozpoczęcie rozgrzewki z klubem fitness
11:50 – wstęp do biegu: odczytanie idei biegu, wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
12:00 – start biegu przy wystrzałach z broni grupy rekonstrukcyjnej „1 Pułku Strzelców Podhalańskich”, bieg wystartuje na sygnał od kpt Stefana Kuliga „Gorol” – Żołnierz Wyklęty Niezłomny. Bieg na dystansie 1963 metrów.

Limit czasu na bieg 30 minut.

12:30 – ciepły posiłek, kawa, herbata, integracja
14:00 – rozdanie nagród, podsumowanie i zakończenie wydarzenia w Sali Reprezentacyjnej Ratusza lub jeśli warunki pogodowe pozwolą na zewnątrz.

Lista uczestników ograniczona jest do 220 osób. Pobiec może każdy, kto opłaci wpisowe w wysokości 30 złotych – bez względu na wiek, opłata do 14 dni od momentu rejestracji. Elektroniczne zapisy: http://stoper.pro/wydarzenia/viii-bieg-tropem-wilczym-nowy-sacz/ lub przez stronę: http://tropemwilczym.org/bieg/nowy-sacz/

Rejestracja trwa do 25 lutego lub wyczerpania limitu.

Źródło: organizator
fot. pixabay.com, organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź