miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

V Memoriał im. Bogdana Zajdla za nami

0 155

W Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się V Memoriał im. Bogdana Zajdla w Tenisie Stołowym. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozegrał kilka meczów z samorządowcami i wręczył nagrody najlepszym.

 

Czytaj również: Z Kolejarza Stróże do Kalisza. Stanisław Szpyrka wspiera II ligowego szkoleniowca

 

Po zaciętej i wyrównanej walce starosta uległ Pawłowi Szczygłowi (I miejsce) – dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, który dzisiaj pokonał również Bogdana Łuczkowskiego (II miejsce) – tegorocznego mistrza Turnieju tenisa stołowego samorządowców i parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski” wójta gminy Łukowica. III miejsce zajęła skarbnik gminy Rytro Lucyna Zaucha.

Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy zamiast spędzać sobotę na kanapie, przez kilka godzin grali w tenisa– mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że z roku na rok przybywa chętnych i to w różnym wieku. Dziękuję również organizatorom, którzy od pięciu lat przygotowują tę imprezę.

W turnieju, który trwał kilka godzin wzięło udział blisko 50 osób. Wszyscy walczyli fair play, a sędziowali im uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu. Memoriał zorganizował Marian Kuczaj – działacz sportowy i były radny powiatowy, a w gościnne progi szkoły zaprosili: Grzegorz Skalski – dyrektor ZS w Starym Sączu oraz dwie panie wicedyrektor – Angelika Duda i Urszula Sadowska.

Zawodnikom gratulował również poseł Jan Duda, który przybył na zakończenie turnieju.

Memoriał ma przypomnieć sylwetkę Bogdana Zajdla, który w 2015 r. zginął w wypadku samochodowym. Był nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Starym Sączu i Prywatnym Gimnazjum w Starym Sączu. Kierował też Internatem.

 

 

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź