Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znamy datę zamknięcia Mostu Heleńskiego!

0 2 413

Termin zamknięcia Mostu Heleńskiego wielokrotnie przesuwał się w czasie. Ostatnio nieoficjalnie informowaliśmy, że jego zamknięcie nastąpi najprawdopodobniej po długim weekendzie majowym. Dzisiaj okazało się, że przeprawa nad Dunajcem zostanie zamknięta dokładnie 7 maja o godz. 9!

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Szynobus będzie bezpłatny! 30 kursów dziennie

 

W związku z przebudową układu komunikacyjnego ul. Krakowskiej, ul. Legionów i ul. Bulwar Narwiku konieczne jest zamknięcie przeprawy nad Dunajcem. Most zamykamy 7 maja prawdopodobnie około godz. 9.00, tak aby ruch poranny mógł być jeszcze poprowadzony – poinformował dzisiaj (11 kwietnia) Grzegorz Mirek dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Dyrekotr MZD poinformował także, że zamknięcie całego układu komunikacyjnego będzie odbywało się w trzech etapach. 7 maja wyłączamy tylko most, czyli będzie można przejeżdżać przez skrzyżowanie ul. Karkowskiej, ul. Starowiejskiej i Dunajcowej oraz przez skrzyżowanie pod zamkiem ul. Legionów, ul. Piotra Skargi, ul. Bulwar Narwiku i ul. Tarnowskiej. Ten układ będzie obowiązywać przez około dwa miesiące do momentu całkowitego rozebrania mostu. W tym czasie będą prowadzone prace związane z rozbiórką mostu oraz częściowym wykonaniem podpór tymczasowych pod właściwą konstrukcję nowego mostu. Wówczas będą także przywożone elementy stalowe mostu – wyjaśniał Grzegorz Mirek.

Informacje o komunikacji zastępczej: Pierwszy kurs szynobusu już 2 maja!

Po tych dwóch miesiącach ma nastąpić kolejny etap, kiedy to cały układ komunikacyjny zostanie wyłączony z ruchu. Nie będzie przejazdu przez żadne z tych skrzyżowań. Przez te dwa miesiące planujemy wykonać te skrzyżowania całkowicie, aby po tym czasie z powrotem dopuścić je do ruchu. To będzie najbardziej newralgiczny moment – podkreśla dyrektor MZD.

Trzeci etap, podobnie jak pierwszy, będzie obejmować tylko wyłączenie z ruchu powstającego, nowego Mostu Heleńskiego.Miejmy nadzieję, że jak najszybciej uda się nam wykonać warstwy asfaltowe na moście. Kiedy przynajmniej ta warstwa asfaltowa bieżąca będzie wykonana, być może uda się tymczasowo dopuścić obiekt do użytkowania dla kierowców i pieszych, jeżeli będzie takie zezwolenie – podkreślał Grzegorz Mirek.

Więcej na temat zamknięcia mostu: Nowy Sącz: Zamykają Most Heleński… również dla pieszych!

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.