miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Witold Kozłowski nie zostanie Marszałkiem Województwa Małopolskiego! PiS odrzucił jego kandydaturę?

1 908

Część małopolskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości nie była zadowolona z kandydatury Witolda Rafała Kozłowskiego na stanowisko Marszałka Województwa Małopolskiego i dlatego została ona odrzucona. Nadal nie wiadomo, kto obejmie ten zaszczytny urząd.

 

Czytaj również: Witold Rafał Kozłowski zostanie Marszałkiem Województwa Małopolskiego!

 

W czwartek (15 listopada) Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się, aby ustalić, kto będzie rządził w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim oraz małopolskim. Marszałka Województwa Małopolskiego niestety nie wskazano, choć niemal pewnym kandydatem był Witold Rafał Kozłowski.

Kozłowski od czerwca sprawuje funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wieloletni radny samorządu województwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz sekretarz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu nie uzyskał rekomendacji partii, ponieważ nie wszystkim spodobał się ten wybór.

W najbliższy poniedziałek (19 listopada) odbędzie się pierwsza sesja nowej kadencji sejmiku. Zostaną na niej zaprzysiężeni radni wybrani w październikowych wyborach, a także wybrany przewodniczący sejmiku i jego zastępcy. Nie jest jednak pewne, czy uda się wówczas wyłonić nowego Marszałka Województwa Małopolskiego, ponieważ nie ma na razie takiego punktu w porządku obrad.

Agnieszka Michalik
Fot.: Facebook Witold Kozłowski

Źródło: wyborcza.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Stanisław pisze

    To dobrze. Za dużo go łączyło wspólnych interesów ze skompromitowanym senatorem Stanisławem Kogutem. ABC powinna dogłębnie sprawdzić ich wzajemną, długoletnią współpracę.

Zostaw odpowiedź