miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znamy kandydatów PiS na wójtów czterech sądeckich gmin!

2 1 548

W piątek (31 sierpnia) przedstawiciele struktur powiatu nowosądeckiego Prawa i Sprawiedliwości ogłosili swoich kandydatów na wójtów gmin: Chełmiec, Podegrodzie, Łososina Dolna oraz Kamionka Wielka. PiS chce stworzyć drużynę wójtów i radnych w powiecie nowosądeckim, po to by wspierać się wzajemnie w wykonywaniu zadań na szczeblu samorządowym.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Zespoły trzyosobowe zostaną utrzymane w karetkach Pogotowia Ratunkowego!

 

Prawo i Sprawiedliwość póki co ogłosiło tylko czterech kandydatów na wójtów gmin powiatu nowosądeckiego. Lista kandydatów prezentuje się następująco:

  • Kandydat na wójta Gminy ChełmiecStanisław Kuzak. Ma 51 lat i jest emerytowanym funkcjonariuszem Straży Granicznej w stopniu porucznika. Od 7 lat jest Sołtysem wsi Chomranice. Od 2014 roku jest Radnym Gminy Chełmiec reprezentując sołectwa: Chomranice oraz Wolę Marcinkowską.
  • Kandydat na wójta Gminy PodegrodzieStanisław Banach. Ma 56 lat. Pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkól Samochodowych w Nowym Sączu. W latach 2006 – 2010 był radnym i przewodniczącym rady Gminy Podegrodzie.  W okresie od 2010 do 2014 roku  był radnym w Gminie Podegrodzie. W kolejnych wyborach nie kandydował.
  • Kandydat na wójta Gminy Łososina DolnaTomasz Kosecki. Ma 55 lat i jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Obecnie mieszka w Tęgoborzu razem z żoną  Agnieszką i pięciorgiem dzieci. Od 17 lat pracuje w firmie Wiśniowski. W 1998 roku został radnym Gminy Łososina Dolna. W czasie kadencji był członkiem Zarządu Gminy oraz wiceprzewodniczącym Rady Gminy.
  • Kandydat na wójta Gminy Kamionka WielkaMarcin Kiełbasa. Ma 46 lat i trójkę dzieci. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 2014 jest radnym w Radzie Gminy Kamionka Wielka.

Wszyscy wymienieni kandydaci są członkami Prawa i Sprawiedliwości. Włączają się aktywnie w pracę struktur terytorialnych w poszczególnych gminach. Są to osoby, które posiadają doświadczenie samorządowe, mają odpowiednie kwalifikacje, kompetencje. Chcemy stworzyć drużynę w postaci kandydatów na wójtów oraz radnych – komentuje sylwetki kandydatów Józef Leśniak, poseł PiS.

Józef Leśniak zapowiada także wzajemną współpracę rządu PiS z samorządami: – Prawo i Sprawiedliwość, kiedy 3 lata temu przystępowało do wyborów parlamentarnych złożyło szereg obietnic wyborczych, które zostały do tej pory zrealizowane. Chcemy aby dobra zmiana przełożyła się również na poziom lokalny. Zależy nam na tym, aby w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, współpracować ze samorządami. Oczekujemy tego samego od samorządów – dodaje Józef Leśniak.

Bardzo mocno pracujemy nad listami do rady gmin powiatu nowosądeckiego. Będzie to znaczna liczba, w których chcemy wystawić własnych kandydatów. Jesteśmy już na finiszu kompletowania list. Chciałbym zaznaczyć, że nastąpiła dobra zmiana w naszym powiecie – komentuje Antoni Poręba, przewodniczący klubu radnych PiS powiatu nowosądeckiego.

 

 

Po 16 września Prawo i Sprawiedliwość ogłosi listy z kandydatami na radnych gmin powiatu nowosądeckiego.

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Sądeczanin pisze

    Prezentacja kandydatów bez kandydatów – to poniżanie i lekceważenie wyborców – biada Wam!!!

  2. Janek pisze

    Sądedeczaninie, przecież znasz kalendarz wyborczy – kandydatów na radnych komitety przedstawiają w późniejszym terminie. Tutaj się pisze o kandydatach PIS . Pewnie wydawnictwo opublikuje również tych kandydatów: niezależnych, tych z innych partii politycznych z PSL, z SLD, PO – jeżeli tacy będą lub są – cierpliwości!!! A Sądeczanin – autor tego wpisu to jest chyba kandydat na wójta, a może i nawet walczący o reelekcję, który skromności nie posiada i koniecznie chciałby być już wymieniony?

Zostaw odpowiedź