Nowy Sącz: W trakcie upałów dzieci będą uczyły się krócej!

Wydział Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza zadecydował, że w związku z utrzymującą się od kilku dni wysoką temperaturą powietrza w dniach 13 i 14 czerwca lekcje w nowosądeckich szkołach i przedszkolach zostaną skrócone.

 

Czytaj również: Weź udział w IV Charytatywnym Biegu Św. Wawrzyńca oraz V Festynie Rodzinnym!

 

– Upały nie komplikują cyklu edukacyjnego, ponieważ rok szkolny jest już właściwie zamknięty. W poszczególnych szkołach odbywają się rady pedagogiczne. Należy pamiętać, że głównym odbiorcą upałów są dzieci, one są najbardziej narażone na ciepło. Dzieci nie znają umiaru w zabawach. Najmłodszym trzeba sugerować, żeby przebywały w cieniu i aby nosiły na głowach czapki. To pierwsze informacje, które dzieci otrzymują w momencie, kiedy przychodzą do szkoły, czy do przedszkola. Dzieci mogą przebywać na zewnątrz maksymalnie do godz. 10:30, zgodnie z informacjami ogólnopolskimi – podkreśliła Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Dzieci przebywają w wietrzonych pomieszczeniach, niestety nie wszystkie szkoły posiadają wentylatory, więc trzeba otwierać okna i wietrzyć wszystkie sale. – Dzieci przebywają również na otwartej przestrzeni, ale oczywiście w cieniu. Są im dostarczane dodatkowe butelki z wodą mineralną. Może się zdarzyć, że w niektórych szkołach zostanie podjęta decyzja o skróceniu lekcji, ale będą to indywidualne decyzje dyrektorów. Lekcje będą trwały 30, maksymalnie 35 minut. Informacje takie są na bieżąco dostarczane do Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza. Jest to jednak sytuacja zmienna, zależna od dyrektorów szkół – zaakcentowała Małgorzata Belska.

Pewne jest, że zajęcia w szkołach oraz przedszkolach na terenie Nowego Sącza będą trwały krócej w czwartek i piątek (13 i 14 czerwca).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Biuro Prasowe UM NS
Fot.: pixabay.com (zdjęcia ilustracyjne)

Komentarze Facebook
dziecilekcjenaukaNowy Sączprzedszkolaskróconeszkołyupały
Comments (0)
Add Comment