miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kiedy niedziele handlowe i zakupy na święta?

0 974

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Do Wigilii pozostały równe 2 tygodnie. Najwyższy więc czas, żeby zrobić świąteczne zakupy. Wyjątkową okazją będą na nie dodatkowo 2 najbliższe niedziele (12 i 19 grudnia). 

 

Czytaj również: Wbrew stereotypom postanowił pomagać innym. Łukasz Pławecki założył Fundację „Halny Niesie Zdrowie” – będą pomagać mieszkańcom Sądecczyzny

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie w marcu 2018 roku, w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Co roku jednak przewidziano od tego wyjątki. W tym było ich już pięć – ostatni w sierpniu. Dwie ostatnie niedziele handlowe wypadają więc właśnie w grudniu.

Niedziele handlowe w grudniu 2021. Kiedy na zakupy?
Pierwsza z nich przypada na najbliższy weekend, 12 grudnia. Druga – tydzień później, 19 grudnia. Decyzja rządu co do terminów, kiedy odbędą się niedziele handlowe, jest nieprzypadkowa – Boże Narodzenie sprawia, że Polacy masowo wybierają się do sklepów i galerii handlowych, chcąc zrobić przedświąteczne zakupy.

W te dni otwarte mogą być nie tylko galerie handlowe, ale też supermarkety i punkty handlowo-usługowe.

Niedziele handlowe w 2022 roku
Znane są już również terminy, na jakie przypadają niedziele handlowe w 2022 roku. Na zakupy będzie można wybrać się dodatkowo 30 stycznia, 10 kwietnia, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, a także ponownie w dwie niedziele grudniowe – 11 i 18 grudnia.

Od lutego 2022 roku ma jednak wejść w życie ustawa, która ma ograniczyć działalność sklepów próbujących ominąć obowiązujące dziś przepisy poprzez świadczenie usług pocztowych. Otworzyć się w niedzielę i święta będą mogły tylko te sklepy, które tego dnia z takich usług osiągną co najmniej 40 proc. przychodów.

fot.: pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź