miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Woj. małopolskie zamówiło dodatkowe 2 EZT od Newagu za 44,78 mln zł netto

0 219

Województwa Małopolskiego skorzystało z opcji zwiększenia – w ramach umowy z Newagiem – zamówienia o dostawę dwóch dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) za 44,78 mln zł netto, podał Newag.

 

Czytaj również: Gotowy pierwszy z 5 Dragonów nowosądeckiego Newagu! Lokomotywy pojadą do Bydgoszczy, prawie 80 milionów zł. do Nowego Sącza

 

Przedmiotem opcji jest zwiększenie przedmiotu umowy o dostawę przez spółkę na rzecz zamawiającego kolejnych 2 dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (“EZT”) wraz ze świadczeniem usług utrzymania oraz części zamiennych. Łączna wartość opcji wynosi 44 778 400 zł netto – czytamy w komunikacie spółki.

Na skutek skorzystania z prawa opcji wartość umowy ulega zwiększeniu do kwoty 199,41 mln zł netto. Dostawy EZT stanowiące przedmiot opcji będą wykonywane w latach 2021-2022, zgodnie z ustalonym harmonogramem, podano także.

Pod koniec czerwca br. Newag zawarł umowę z Województwem Małopolskim na dostawę 7 EZT wraz ze świadczeniem usług utrzymania przez okres 5 lat za 154,63 mln zł netto. Zamówienie obejmuje prawo opcji do 2 dodatkowych EZT oraz części zamiennych. W razie skorzystania z opcji wartość umowy wyniesie 199,41 mln zł netto.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 896 mln zł w 2019 r.

Opr. Rafał Kmak
źródło: ISBNews

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź