miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kto nie chce zmian w Chełmcu? Akt wandalizmu w gminie, sprawca odsiedzi 5 lat?

2 2 984

W gminie Chełmiec kampania wyborcza trwa w najlepsze. Osoby zaangażowane w gminie, działacze, którzy chcą po 17 latach zmian na stanowisku wójta prowadzą aktualnie kampanię społeczną „Czas na zmiany w gminie Chełmiec”. Kolportowane są ulotki, plakaty. Na terenie całej gminy rozwieszone zostały banery oraz bilbordy promujące akcję. Dzisiaj w nocy (26/27 lutego) nieznany sprawca, lub sprawcy, zdewastowali część materiałów promocyjnych. Sprawa została zgłoszona na policję, szkody powstały m.in. w Świniarsku i Małej Wsi. Przestępstwo zostało zakwalifikowane do artykułu 288 Kodeksu Karnego. Sprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj również: Wybory za niespełna 6 tygodni. Mieszkańcy gminy Chełmiec gotowi na zmiany?

W Świniarsku i Małej Wsi trwają aktualnie działania operacyjne służb. Policja bada miejsca zdarzenia, zabezpieczane są nagrania z monitoringu, operacyjni zabezpieczają znaleziony na miejscu materiał DNA nieznanego na razie sprawcy wandalizmu. 

Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”

– W nocy z 26 na 27 lutego r. w miejscowości Świniarsko i Mała Wieś nieznany sprawca dokonał uszkodzenia 4 sztuk banerów i bilbordów z nadrukiem kampanii społecznej realizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnie dla gminy Chełmiec, powodując straty w kwocie ok. 3 tys. złotych na szkodę Stowarzyszenia. Przestępstwo sklasyfikowano z artykułu 288 paragraf 1 Kodeksu Karnego – informuje nas Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”.

Komuś nie zależy na zmianach w gminie Chełmiec – twierdzi Kmak. – Ewidentnie była to zorganizowana akcja. Ktoś wiedział, gdzie usytuowane są banery i bilbordy. Tutaj nie ma przypadku. Musiał to byś ktoś, komu zmiana wójta i nowa władze w gminie nie pasują. Takich osób, i środowisk uzależnionych od obecnego wójta jest całe mnóstwo. Takie akty wandalizmu tym bardziej motywują mnie do wytężonej pracy. Wyczuwam strach w obozie rządzących. Kto niszczy i sieje destrukcję przeważnie motywowany jest strachem przed zmianami. A one muszą w gminie Chełmiec nastąpić, jeżeli chcemy żyć w nowoczesnej gminie na miarę XXI wieku dodaje zadowolony działacz z Małej Wsi.

 

 

 

Artykuł 288 KK, § 1.
Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Zbigniew Sok pisze

    Jak to mówią dobry sie nie reklamuje. Polska mentalność jest tak zryta że gdzie nie wyjdziesz to na słupie po 10ciu mularczyków czy handzlów, wiosna 2024 itd itd. Ludzie są tym zmeczeni bo każdy jeden jest uja wart a syf plakatów po wyborach wpisał sie już na stałe w krajobraz. Gdyby każdy płacił ze swoich bo pewnie skończyło by sie na kilku wizytówkach i kulturze wyborczej a tak to mamy co mamy. Za nasze zresztą.

  2. Nika pisze

    Ile lat można siedzieć przy korycie boi się niszczy młodszych puścić to rządzenia to nie folwark żeby jedna osoba decydowała za całą gminę nie busy my chcemy komunikację miejską

Zostaw odpowiedź