miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Samochód wypadł z drogi, wpadł do rowu i oparł się o słup! [ZDJĘCIA]

1 931

W środę (3 kwietnia) ok. godz. 16:00 w miejscowości Lipnica Wielka w gminie Korzenna samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł do rowu. Zatrzymał się na słupie. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że samochód osobowy wypadł z drogi i znajdował się na boku oparty o słup. Pojazdem podróżował sam kierujący, który opuścił go przed przybyciem na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód wyposażony był w instalację LPG. Ruch pojazdów na czas działań został zablokowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz zakręceniu zaworu na butli z LPG. Ustalono dodatkowo, że słup o który oparty był samochód to własność firmy telekomunikacyjnej, którą poinformowano o zdarzeniu. Uszkodzeniu uległo także ogrodzenie posesji. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Ze względu na usytuowanie pojazdu – brak możliwości odpięcia klem akumulatora. Na miejsce działań przybył ciągnik rolniczy, który pojazd postawił na koła. Po postawieniu samochodu na koła, odpięto klemy akumulatora. Następnie uszkodzony pojazd został wyciągnięty przy użyciu ciągnika na jezdnię i przemieszczony na pobliski parking. Usunięto pozostałości po kolizji z drogi i pobocza. Przywrócono ruch w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Lipnicy Wielkiej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Lipnica Wielka. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Miastons pisze

    Przełączył na benzyne przez przypadek 😀

Zostaw odpowiedź