miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gołkowice Górne: Zwłoki zaginionego mężczyzny wydobyto z Dunajca! [ZDJĘCIA]

0 1 906

We wtorek (25 czerwca) ok. godz. 11:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu starszego mężczyzny w miejscowości Gołkowice Górne w gminie Stary Sącz. Według relacji rodziny 71-latek opuścił swój dom w nocy ok. godz. 3:30 i udał się w kierunku rzeki Dunajec. Po przeszukaniu terenu ratownicy odnaleźli i wydobyli jego ciało z wody.

 

Czytaj również: Gmina Łososina Dolna: Drewniany domek letniskowy spłonął doszczętnie! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, po rozmowie z rodziną, że w nocy ok. godz. 3:30 mężczyzna lat 71 opuścił dom i udał się w kierunku rzeki Dunajec. Rodzina wraz ze znajomymi podjęła próbę przeszukania okolicy. Działania strażaków polegały na przeszukaniu linii brzegowej rzeki Dunajec poprzez wprowadzenie ratowników zabezpieczonych w skafandry suche. Po przeszukaniu ok. 500 m odnaleziono ciało mężczyzny, które częściowo znajdowało się w wodzie. Ze względu na brak możliwości dotarcia do ciała, Policja zaleciła zabezpieczenie terenu i oczekiwanie na ponton wraz z prokuratorem oraz technikiem kryminalistyki. Po dotarciu do mężczyzny stwierdzono zgon. Ciało przekazano prokuraturze – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Gołkowicach Górnych zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP. Czynności prowadzone przez strażaków trwały cztery godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź