miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Uszkodzili znak drogowy i kosze na śmieci! Straty sięgają 1660 złotych

0 1 375

We wtorek (2 kwietnia) ok. godz. 22:30 na ul. Kraszewskiego w pobliżu budynku Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju młodzi mężczyźni pod wpływem alkoholu przewracali oraz niszczyli kosze na śmieci, uszkodzili znak drogowy i wyrywali z rabat ozdobne krzewy.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zaparkowali samochód pod sklepem! Policjanci znaleźli w nim amfetaminę

 

Młodzi mężczyźni, którzy wracali do domu z zakrapianej alkoholem imprezy po drodze przewracali i niszczyli kosze na śmieci, uszkodzili znak drogowy, wyrywali z rabat ozdobne krzewy. Chwilę później wpadli w ręce krynickich policjantów.

– 2 kwietnia ok. godz. 22:30 dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kraszewskiego w rejonie budynku Urzędu Miejskiego znajdują się osoby, które niszczą mienie publiczne. We wskazane miejsce niezwłocznie został skierowany patrol Policji, a kiedy funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać, natychmiast ich wylegitymowali. Po wykonaniu badania na trzeźwość okazało się, że młodzi ludzie mieli w organizmie od 1,5 do ponad 2 promili alkoholu. Awanturujący się mężczyźni trafili do komisariatu w Krynicy-Zdroju, a następnie zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień w Nowym Sączu – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju oszacował łączne straty na 1660 złotych. Dla 19 i 20-latka nocna przygoda skończyła się zarzutami uszkodzenia mienia, za co zgodnie z art. 288 § 1 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź