miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Na ul. Radzieckiej zderzyły się dwa samochody! Cztery osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

0 588

W czwartek (20 września) ok. godz. 19:35 na ul. Radzieckiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, które były pod opieką załogi karetki Pogotowia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zderzenie dwóch samochodów osobowych na Rondzie Solidarności! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, tj. Polonez i Peugeot. Na miejscu obecna była karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga udzielała pomocy poszkodowanym. Samochodem Peugeot podróżowały cztery osoby. Dwoje pasażerów uskarżało się na dolegliwości. Samochodem Polonez podróżowały dwie osoby, które zostały poszkodowane. Wszystkie osoby poszkodowane były pod opieką załogi karetki Pogotowia Ratunkowego. Samochód Peugeot znajdował się częściowo na chodniku, częściowo na ternie posesji (wpadł na ogrodzenie). Samochód Polonez znajdował się na środku jezdni. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Ruch pojazdów odbywał się z utrudnieniami, tj. wahadłowo. Samochód Polonez wyposażony był w instalację LPG. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem, zakręceniu zaworu na butli z LPG w Polonezie oraz odłączeniu klem akumulatora w uszkodzonym Peugeocie. Z Poloneza akumulator został wyrwany w chwili zdarzenia i znajdował się poza pojazdem. Usunięto samochód marki Polonez na pobocze przy użyciu samochodu pożarniczego. Przybyła na miejsce Pomoc Drogowa zabrała z miejsca uszkodzonego Poloneza. Uszkodzony fragment ogrodzenia zabezpieczono taśmą ostrzegawczą – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź