miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pożar samochodu osobowego na ul. Lwowskiej

0 779

We wtorek (6 marca) ok. godz. 12:38 doszło do pożaru samochodu osobowego przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu. Nikt nie został poszkodowany w wyniku tego zdarzenia.

Czytaj również: Mężczyzna doznał urazu głowy podczas pracy w lesie. Strażak uratował mu życie!

Pożarem objęty był stojący na poboczu samochód osobowy. Podróżowały nim dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdem i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Na zdarzenie najechał patrol Straży Granicznej. Osoby postronne, właściciel oraz funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli nieskuteczną próbę gaszenia przy użyciu gaśnic proszkowych. Funkcjonariusze wstrzymali ruch pojazdów w obydwu kierunkach. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, podaniu prądu piany ciężkiej w celu ugaszenia płonącego samochodu oraz kontroli kamerą termowizyjną wraku pojazdu i dokładnym przelaniu go prądem wody. Kolejne działania polegały na zmyciu jezdni z pozostałości po pożarze i wprowadzeniu wahadłowego ruchu samochodów – poinformował Marian Marszałek, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania gaśnicze trwały niecałą godzinę, a ruchem w trakcie wykonywanych czynności kierowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź