miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zgwałcili 14-latkę i nagrali to telefonem! Nagranie umieścili w internecie

1 12 086

14-letni Alan S. wraz ze swoim bratem, 26-letnim Jonatanem zaciągnęli 14-letnią Iwonę do jednego z nowosądeckich pustostanów. Tam wielokrotnie zgwałcili, a ich kolega Santino, nagrał to wszystko telefonem. Gdy nagrania trafiły do Internetu, o dramacie dowiedzieli się koledzy dziewczyny i jej nauczyciele. Teraz o sprawie poinformował Fakt.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na śmieciach odnaleziono zwęglone zwłoki! [ZDJĘCIA]

 

Do dramatu doszło w marcu 2017 roku. Jak opisuje Fakt, 14-letni Alan dwukrotnie miał przekazać 14-letniej Iwonie tabletki amfetaminy, które dziewczyna miała jednak wyrzucić. Gdy chłopak zażądał za nie zapłaty, Iwona odmówiła. Wtedy rozegrał się jej dramat. Dziewczyna została zaczepiona w jednej z galerii handlowych, a następnie zaciągnięta do jednego z nowosądeckich pustostanów, gdzie w towarzystwie dwóch innych kolegów, została dwukrotnie zgwałcona przez Alana. Po chwili do oprawców dołączył także starszy brat Alana – 26-letni recydywista Jonatan, który również wykorzystał Iwonę seksualnie. Zaledwie miesiąc przed gwałtem, wyszedł z więzienia.

Gwałt został nagrany telefonem komórkowym przez jednego z kolegów Alana – Santino. Wkrótce nagranie trafiło do Internetu. Widzieli je koledzy i nauczyciele dziewczyny. Dotarło ono także do partnera matki Iwony. Sprawą niezwłocznie zajęła się prokuratura.

Alan i Santino zostali objęci nadzorem kuratora. Postępowanie wobec trzeciego chłopaka – Daniela – umorzono. 26-letni Jonatan został skazany przez Sąd Okręgowy w Nowym Sączu na trzy i pół roku więzienia za gwałt na nieletniej. Przez najbliższe 10 lat nie może zbliżać się do Iwony i musi zapłacić jej 10 tys. złotych. W październiku tego roku, Sąd Apelacyjny w Krakowie podwyższył mężczyźnie karę do pięciu lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

 

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
fot. Śląska Policja (zdjęcie ilustracyjne), arch.

Źródło: Fakt24.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Janusz pisze

    Śmieszne kary. Gdzie jest sprawiedliwość? Dlaczego nigdzie nie napisano o narodowości przestępców? Poprawność polityczna… :/

Zostaw odpowiedź