miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Policja ujęła sprawcę podpalenia?! Starty – 300 tys. złotych [Zdjęcia, nagranie]

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynków w Barcicach

0 2 280

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Sądecczyzny podejrzewanego o podpalenie budynków gospodarczych w miejscowości Barcice. Do pożaru doszło wczoraj, kilka minut przed północą. W efekcie działania ognia całkowitemu zniszczeniu uległy trzy stodoły wraz z wyposażeniem, w tym dwoma ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ok. 300 tys. złotych. Działania 14 zastępów straży oraz 60 strażaków trwały prawie pięć godzin. 

 

Czytaj również: To NIESAMOWITE! Przez lata pod mostem znajdował się schron. Mamy zdjęcia

 

Wczoraj tj. 30 listopada br., kilka minut przed północą dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie o palących się zabudowaniach gospodarczych w miejscowości Barcice. We wskazany rejon pilnie zostali skierowani policjanci z Nowego i Starego Sącza, którzy na miejscu zastali straż pożarną, która prowadziła akcję gaśniczą. W pierwszej kolejności policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zablokowali całkowicie ruch na drodze krajowej nr 87 i wyznaczyli objazdy. Podejrzewając, że przyczyną pożaru może być podpalenie, funkcjonariusze równolegle podjęli czynności mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy lub sprawców tego pożaru.

 

 

Jeszcze w trakcie trwania akcji gaśniczej, w wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili osobę, która może mieć związek z tym podpaleniem. 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do policyjnej celi.

 

 

Po ugaszeniu pożaru na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny, w tym z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków, zabezpieczyli ślady, rozpytali wielu mieszkańców na okoliczność zaistniałego zdarzenia.

źródło i fot.: KMP Nowy Sącz | PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź