miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Posiadali środki odurzające. Mogą dostać nawet 3 lata

0 709

Dwóch mieszkańców Łukowicy po kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów w sobotni (2 lutego) wieczór trafiło do aresztu. Posiadali oni środki odurzające, za co grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Posiadał amfetaminę, może dostać 10 lat

 

W sobotni wieczór limanowscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi A4. – W samochodzie oprócz 19-letniego kierowcy był również 18-letni pasażer – obydwaj to mieszkańcy gminy Łukowica. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli ok. 15 gramów środków odurzających. W związku z naruszeniami ustawy o przeciwdziałaniu narkomani mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie. 5 lutego po wykonanych czynnościach mężczyzn zwolniono z aresztu, a Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Jak przypominają policjanci zgodnie z art.62 ust.1 “Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii”, każdy, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 3.

 

Opr. MK
Źródło: KPP Limanowa
Fot.: KPP Wodzisław (fot. ilustracyjen)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź