miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wierchomla Wielka: Czołowe zderzenie samochodów osobowych! [ZDJĘCIA]

0 909

W środę (17 lipca) ok. godz. 23:30 w miejscowości Wierchomla Wielka w gminie Piwniczna-Zdrój doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowali nimi tylko kierowcy, żaden z nich na szczęście nie trafił do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Stary Sącz: Samochód uderzył w dwa inne pojazdy i płot! Mężczyzna w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzania czołowego dwóch samochodów osobowych marki KIA i Citroen. W pojazdach podróżowali sami kierujący, którzy opuścili je przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Kierujący pojazdem marki Citroen odmówił pomocy, natomiast kierujący pojazdem KIA uskarżał się na dolegliwości. Pojazdy blokowały oba pasy jezdni. Na czas działań ruch drogowy został wstrzymany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu miejsca działań. Odłączono klemy akumulatorów z uszkodzonych pojazdów. Następnie sprawdzono stan pojazdów oraz zepchnięto je w bezpieczne miejsce poza obrys jezdni w celu udrożnienia ruchu drogowego. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów i usunięto pozostałości karoserii z jezdni. Przybyła załoga karetki Pogotowia Ratunkowego przebadała poszkodowanego mężczyznę. Pozostał on na miejscu zdarzenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Wierchomli Wielkiej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna oraz OSP Wierchomla. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź