miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 [ZDJĘCIA]

0 1 092

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, która usytuowana jest przy ul. Długosza w Nowym Sączu odbył się znakomity koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pierwszoklasistów, drugoklasistów i piątoklasistów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Protest społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 pod ratuszem! [ZDJĘCIA]

 

– To jest taka nasza uroczystość, którą organizujemy co roku na zakończenie okresu Bożego Narodzenia. W trakcie koncertu kolęd dzieci mają okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Śpiewamy wspólnie. Wydarzenie odbywa się od co najmniej piętnastu lat. Dzieci przygotowują wspólnie ze swoimi wychowawcami kolędy i pastorałki. Nad wszystkim czuwa nauczyciel religii, a w naszym przypadku jest to ksiądz. Na uroczystość zapraszamy zawsze rodziców. Bardzo znana stała się „Pastorałka Sądecka”, którą również wykonują uczniowie. Teks jest łatwy do nauki, a napisał go śp. Jerzy Masior, który był absolwentem naszej szkoły – powiedziała Jolanta Bodziony, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza.

W koncercie kolęd i pastorałek, oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców udział wzięli także: Michał Kądziołka – wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza i Grzegorz Ledziński – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Nowego Sącza.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i możliwość udziału w tak wspaniałym wydarzeniu!

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź