miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Co było przyczyną pożaru autobusów na zajezdni MPK w Nowym Sączu? Obradowała Komisja Bezpieczeństwa

0 2 205

W minioną niedzielę, 23 sierpnia na zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Nowym Sączu doszło do pożaru taboru (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK). Doszczętnie spłonęły trzy autobusy. Przyczyny zdarzenia nie są znane. Wczoraj w związku z tym szokującym wydarzeniem obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych, sądeccy radni oraz władze MPK i Urzędu Miasta. Obrady odbyły się w formie zdalnej.

 

Czytaj również: Awanse dla nauczycieli i dyskusja o pracy szkół w czasie epidemii

 

Na posiedzenie komisji Maciej Rogóż zaprosił Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, Komendanta Miejskiego PSP oraz Prezesa MPK w Nowym Sączu. Radny liczył na to, że w ten sposób komisja uzyska informację dotyczącą m.in. przyczyny pożaru oraz aktualnej sytuacji związanej z bezpieczeństwem pasażerów komunikacji miejskiej. Na posiedzeniu komisji pojawili się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu Zbigniew Zacher oraz Komendant Miejskiego PSP Waldemar Kuźma

 

 

Na komisje nie przybył nikt od prezydenta Nowego Sącz, a także z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Pomimo zaproszeń i wymiany e-maili. Sytuacja niecodzienna – komentuje przewodniczący komisji Maciej Rogóż.

W związku z tym przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego wystosował do prezydenta Nowego Sącza pisemną interpelację związaną z pożarem na bazie MPK. 

 

 

 

O uzyskanej odpowiedzi poinformujemy.

Angelika Wiśniowska
fot. Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź