miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grupa „My Kochamy Nowy Sącz” zmienia nazwę i podejmuje całkiem nowe inicjatywy

0 2 692

Grupa „My Kochamy Nowy Sącz” wraz z innymi stowarzyszeniami zorganizowała ponad 100 akcji na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zmiana nazwy na „My Kochamy Nowy Sącz i Małopolskę”, to wspaniała okazja do rozszerzenia działalności.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jubileusz 10-lecia działalności Stowarzyszenia „Orion” [ZDJĘCIA]

 

– W ubiegłym roku wraz z partnerskimi stowarzyszeniami i fundacjami zorganizowaliśmy aż 100 różnych wydarzeń. W 11 roku istnienia Stowarzyszenia „Orion” i „Dla Miasta”, w 7 Fundacji „Będzie Dobrze” oraz 5 roku istnienia „My Kochamy Nowy Sącz” chcieliśmy ogłosić zmianę nazwy grupy na „My Kochamy Nowy Sącz i Małopolskę”. Nasze pole działania się rozszerzyło, wiele akcji organizujemy na terenie powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego i nie tylko. Rozszerzamy zakres działalności i szukamy partnerów. Zapraszam wszystkie bratnie organizacje pozarządowe oraz osoby dobrej woli do współpracy z nami – powiedział Patryk Wicher, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „Orion” oraz współtwórca nieformalnej grupy organizacji społecznych pn. „My Kochamy Nowy Sącz”.

Już 10 sierpnia w parku im. śp. Ireny Styczyńskiej, przy ruinach zamku nowosądeckiego odbędzie się VI Festiwal Kolorów – „Saczlove Festival”. Potężny piknik zostanie podzielony na przeróżne strefy: krwiodawstwa i promocji transplantologii przeszczepu szpiku kostnego, harcerzy, relaksu, sportowo-rekreacyjną, samorządową, społeczną oraz zdrowia. Otwarta scena pozwoli na prezentację talentów, a kino plenerowe na obejrzenie filmów. Inicjatorem i jednym z głównych organizatorów imprezy jest Fundacja „Ambasada Społeczności”.

W połowie sierpnia (17-18) odbędą się Sądeckie Dni Fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Wolności w Nowym Sączu. Na wydarzenie zaprasza Adrian Maraś, pomysłodawca Sądeckich Dni Fotografii i jednocześnie animator spotkań Sądeckiej Grupy Fotograficznej oraz Anna Pych, prezes Fundacji „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza. Inauguracja Sądeckiej Sceny Artystycznej będzie miała miejsce natomiast we wrześniu.

– Wszystkie imprezy organizowane przez grupę pn. „My Kochamy Nowy Sącz i Małopolskę” są bezpłatne, a więc mogą w nich uczestniczyć wszyscy. Wydarzeń jest bardzo dużo, a szczegóły będą pojawiać się na stronach internetowych i profilach Facebook-owych. Chciałbym szczególnie zaprosić na kolejną edycję Zlotu Zabytkowych Pojazdów. Do 21 lipca mogą zgłaszać się osoby, które chcą wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Zabytkowy pojazd to taki, który ma minimum 25 lat. W tym roku impreza odbędzie się od 3 do 4 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim – powiedział Tomasz Michałowski, prezes zarządu Stowarzyszenia „Dla Miasta”.

W trakcie akcji społecznej pn. „725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza” udało się zebrać ponad 800 litrów, odbyła się także I Sądecka Gala Krwiodawstwa. – Kolejna zbiórka krwi planowana jest we wrześniu. Program edukacyjny w szkołach ruszy już po wakacjach. Ambasadorem naszej akademii jest Andrzej Lis, Mistrz Polski w oddawaniu krwi oraz grupa krwiodawców. W okresie letnim odnotowywany jest znaczny niedobór krwi, dlatego gorąco zachęcamy do oddawania jej w Punkcie Krwiodawstwa przy ul. Kazimierza Wielkiego – powiedział Michał Mółka, zastępca prezesa zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „Orion”.

Grupa „My Kochamy Nowy Sącz i Małopolskę” oraz partnerskie stowarzyszenia, takie jak: „Dla Miasta”, „Orion” oraz Fundacja „Będzie Dobrze” organizują różne ciekawe wydarzenia, a ich szczegóły systematycznie pojawiają się na stronach internetowych oraz Facebooku.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź