miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koalicja Nieudaczników [Felieton]

12 4 140

Musimy przyznać, że – chyba pierwszy raz w życiu – doceniamy kunszt literacki kibiców Sandecji. Nigdy nie należeliśmy do jakichś szczególnych apologetów tej grupy mieszkańców naszego miasta, którzy głównie za pomocą śpiewów, wrzasków, krzyków, wulgaryzmów i transparentów manifestuje swoją miłość do klubu w biało czarne pasy. Manifestują i nienawiść do innych, jak np. krakowskiego klubu z ulicy Władysława Reymonta. Nie nasze małpy, nie nasz cyrk.

 

Czytaj również: Gdzie jest fake, a gdzie news? [Felieton]

 

Jednak pierwszy raz w życiu podziwiamy tę niezwykła trafność, a zarazem lakoniczność wypowiedzi. Określić nowosądecką tzw. „dobrą zmianę”, do tej pory powszechnie rozpoznawaną pod marką Koalicji Nowosądeckiej, mianem „Koalicji Nieudaczników” – zazdrościmy, że sami żeśmy na to określenie nie wpadli. Pełny szacun!

Trzeba przy tym przyznać, że twórcom tej Koalicji, czyli sławetnemu już tu i ówdzie tandemowi Handzel@Bochenek wiedzie się coraz lepiej.

Oczywiście o nierozstrzygniętym po 2,5 roku urzędowania przetargu na budowę tzw. nowego stadionu przypomnieli kibice, lecz warto wspomnieć o innych mniejszych lub większych sukcesach obecnej ekipy tylko z  tego ostatniego miesiąca.

O wysypisku śmieci i dziwnych manewrach, które się na nim odbywają w mieście jest już głośnio, niedługo dzięki emisji programu w jednej z ogólnokrajowych stacji telewizyjnych będzie głośno także w całej Polsce.

Ale to nie wszystko. W Nowy Sączu znana już jest opinia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska jednoznacznie stwierdzająca, że nie wolno używać tzw. destruktu (czyli odpadów asfaltowych ze starej nawierzchni drogi) do prac budowlanych. Tym samym tzw. ścieżka rowerowa przy al. Piłsudskiego nie dość, że okazała się być wykonana bez jakichkolwiek zezwoleń, to jeszcze z materiałów których nie wolno do jej wykonania używać. A wszystko to za zgodą i wiedzą władz miasta, gdyż to właśnie Miejski Zarząd Dróg nakazał, aby z tegoż właśnie materiału ta niby ścieżka miała zostać zbudowana. Tylko pogratulować. Czekamy już tylko na decyzję o konieczności rozbiórki tej wspaniałej pseudo drogo-ścieżki i pytamy kto za to wszystko zapłaci?

W ostatnich dniach dotarła do Nowego Sącza jeszcze inna brzemienna w skutkach decyzja administracyjna. Otóż Wojewódzki Konserwator Zabytków w trybie pilnym tzn. do końca marca nakazał zabezpieczyć, zasypać i przywrócić do stanu z przed wykopalisk odkrywki archeologicznej na płycie sądeckiego rynku, powszechnie już nazywanych „Sądeckich wykopków”. „Koalicja Nieudaczników” odpowiedziała w swoim stylu, zwołując konferencje prasową i pokazując kolejne wizualizacje jakiegoś tam podziemnego muzeum w kilku wariantach. Jednym słowem pokazując, jakby to fajnie mogłoby być, gdyby nie te głupie instytucje państwowe, które zamiast się czepiać jakiś detali, rzuciłyby konkretną kasę na stół, a my sądecka „dobra zmiana” już dokładnie wiemy, jak należy ją wydać. Klasyka. Która to już będzie konferencja z wizualizacjami, które nijak się mają do rzeczywistości, dziesiąta ? piętnasta ? Straciliśmy rachubę…

„Sukcesem” też zakończył się pierwszy przetarg na budowę krytego lodowiska. Dwie oferty spełniające kryteria formalne były znacznie wyższe od z „drobiazgowością” zaplanowanego przez Ratusz kosztorysu. Jedna z ofert przekraczała kwotę zaplanowaną w budżecie o prawie 50%, druga o ponad 100%. Znów pełen sukces, podobnie, jak w przypadku przetargu na tzw. „deszczówką”, którego Ratusz już od trzech miesięcy nie potrafi pozytywnie zakończyć.

A jakby tych wszystkich osiągnieć ostatnich dni było jeszcze mało to władze miejskie musiały zamknąć na cztery spusty izbę wytrzeźwień, gdyż nie ma kto w niej pracować. Dlaczego? Zapytajcie tych panów z ratusza mieniących się fachowcami od zarządzania, niech Wam, Waszym Wyborcom odpowiedzą. Uśmiejecie się setnie. 

W dwóch pierwszych miesiącach 2021 byłoby na tyle wiekopomnych osiągnięć dzisiejszej ratuszowej ekipy, z których przyszłe nasze pokolenia będą korzystać z wdzięcznością.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
12 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Wojewoda Małopolski
  Marszałek Województwa Małopolskiego
  Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza

  Proszę skierować Handzla do prokuratury pod zarzutem popełnienia przestępstwa !
  Przestępstwo to polega na przygotowaniach do budowy wsiowego ministadioniku na 4 tys. miejsc dla Sandecji Nowy Sącz !
  Ten wsiowy stadionik ;
  – zdegraduje Sandecje do 2 ligi, gdyż taki ministadionik przynosi straty
  – zdegraduje Nowy Sącz, gdyż w 1 lidze na takich wypierdkach graja tylko drużyny z 2 wsi, Nieciecza i Niepolomice
  – stanie sie źródłem koronawirusa od ludzi, którzy na nim będą ściśnięci

  Nowy Sacz jako stolica subregionu (500 tys. ludzi) musi posiadać arene piłkarską na 10 tys. miejsc

  1. ryba pisze

   Do prokuratury nie ma za co ale trzeba jasno powiedziec stadion na 4,5 tys miejsc jest dobry na pola w Niecieczy ,8000 miejsc to zupełne minimum i nie skupiał bymsie tu na jednobryłowości bo to tylko zwieksza koszta .Każda trybuna może byc niezależna i budowana niezależnie i niekoniecznie w jednym rzedziale czasowym co pozwoli sukcesywnie gromadzic fundusze oraz czerpac z juz istniejacych trybun .

 2. keisyr pisze

  koalicja nieudaczników to na wiejskiej w warszawie !! banda naćpanych dresów nie bedzie dyktowac miastu co mają robić !!! bydło w dresach

  1. Obiekywny pisze

   Kim ty jesteś, by innych ludzi nazywać bydłem?!

   1. keisyr pisze

    nie naćpanym dresem z szalikiem stąd twoje zaskoczenie

    1. Obiektywny pisze

     Warto czytać ze zrozumieniem. Zauważ, nie pytałem kim nie jesteś, ale kim jesteś. Może, żeby było dosadniej, kim trzeba być, żeby obrażać bliźniego. Zastanów się nad sobą i swoimi wypowiedziami, “nie sądź, by nie być sądzonym”!

     1. keisyr pisze

      nie sądź księży bo nie mogą być sądzeni – tak to teraz brzmi. a “bliźniego” bede oceniać a swoje nauki trzymaj tym co to łykają

 3. Micki pisze

  Gdzie w Krakowie jest ulica ReJmonta….?

  Na Reymonta zeszli na psy zresztą jak autor tego tekstu

 4. Szok pisze

  Poziom tego brukowca jest dramatyczny. Wypominac potrafią ale to ze tak się dzieje to tylko i zasługa Pisowców donosy przeszkadzanie zamiast konstruktywna współpraca.

 5. Mateusz pisze

  Faktycznie, nowy stadion nam potrzebny jak zającowi dzwonek…. Co do narzekania na obecną władzę to proponuję zrobić przegląd poprzednich kilkunastu lat i stulić pysk

 6. Jurek pisze

  “przy wyborach zobaczycie” wołacie – co za ameby , gospodarka pada wszystko winduje a dresiki co? stadion !! stadion na milion osób !!! co zobaczymy przy wyborach? wiecej niedorozwinięcia kibiców?? stracone pisowskie pokolenie

 7. xaxa3434 pisze

  tylu tych kibicow że 30 można naliczyć:) oh wy nwet 3k stadionu nie umiecie zapelnić, więc po co wam 8k stadion? na co na 1, 2 ligę? Wciaz wami steruje lysy Nowak po kielonku?
  Przede wszystkim to Sandecji potrzebny prywatny, prężny inwestor, bo obecnie to marazm i brak funduszy ciągną ten klub w przepaść. Raz się uda, drugi i na tym nie da się jechać całe życie, chociaż lokalni politycy tak uważają.
  Budowanie stadionu tylko po to by 500 kiboli mogla swoje ego zadowolić to lekka przesada. Wy nie maci żadnej mocy wyborczej, pokazaliście to wielokrotnie i już nikt się z waszym glosem nie liczy . Przecież ratusz robi badania i sondaże i widzi, że was niewielu, ale reszta mieszkancow ma stadion w poważaniu.
  Moze pora sobie to uświadomić, że żyjecie w dziurze na zadupiu, a nie metropolii gdzie kwitnie biznes, kasa leci ze zrodelka i jest samozadowolenie na każdym etapie życia?

Zostaw odpowiedź