miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne elementy nowego Mostu Heleńskiego docierają do Nowego Sącza! [ZDJĘCIA]

1 1 307

Prace związane z przebudową mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu cały czas trwają. Systematycznie przywożone są segmenty stalowe, które są montowane na miejscu.

 

Czytaj również: Pierwsze elementy konstrukcji nowego Mostu Heleńskiego zostały dostarczone! [ZDJĘCIA]

 

W chwili obecnej na placu budowy, pod ruinami zamku w Nowym Sączu zamontowane zostały dwa ściągi oraz cztery poprzecznice. Docierają one cyklicznie z wytwórni z Będzina.

Dotychczas przy przebudowie mostu pracowały dźwigi kołowe, ale od strony Osiedla Helena instalowana jest dźwignia gąsienicowa kratowa. Od poniedziałku (16 lipca), kiedy to zostanie oficjalne zamknięte skrzyżowanie ul. Bulwar Narwiku – Tarnowskiej – Piotra Skargi – Legionów, elementy mostowe będą przywożone od drugiej strony, czyli od Chełmca.

– Cały czas prowadzone są prace związane z wykonywaniem podpór tymczasowych i docelowych oraz kanalizacji deszczowej. Segmenty konstrukcji produkowane są przez dwie wytwórnie. Do tej pory docierały one z Będzina, ale od poniedziałku będą one dostarczane również z Grybowa – powiedział Sebastian Nowak, kierownik budowy z przedsiębiorstwa Banimex z Będzina w rozmowie z portalem informacyjnym miastoNS.pl.

Części konstrukcji stalowej nowego mostu na Dunajcu, które zostały zamówione i są regularnie przywożone do Nowego Sącza osiągają długość od trzydziestu do czterdziestu metrów, a niektóre z nich ważą nawet ponad trzydzieści ton. Zostały one solidnie wykonane.

Od 16 lipca kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ rozpocznie się budowa nowego ronda pod ruinami zamku, szczegóły znajdują się w artykule pt.: Nowy Sącz: 16 lipca zamkną skrzyżowanie pod zamkiem!

Skrzyżowanie ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej zostanie zamknięte dopiero pod koniec sierpnia, a na ten temat można przeczytać w artykule pt.: Nowy Sącz: Skrzyżowanie od strony Osiedla Helena zamkną pod koniec sierpnia!

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. grzegorz pisze

    czy wytłumaczy mi ktos po co zostały te stare podpory?

Zostaw odpowiedź