miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie dość, że piękne, to jeszcze przynoszą szczęście! Sądecki Jarmark Anielski za nami [ZDJĘCIA]

0 1 318

Już po raz dwunasty na rynku w Nowym Sączu odbył się Sądecki Jarmark Anielski. Nie zabrakło stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, na których dominowały oczywiście anioły w przeróżnych postaciach. Na scenie przed ratuszem przez całą sobotę odbywały się koncerty i prezentacje muzyczne.

 

Czytaj również: „Tato wróć!”- dzieci Jakuba Basiagi z Nowego Sącza walczą o życie ojca!

 

Od 20 lat prowadzę firmę, która zajmuje się wyrobem świec i figurek z wosku pszczelego. Wykonuję również obrazy. Na Sądeckim Jarmarku Anielskim jestem może nawet od początku. To piękne wydarzenie – mówi Barbara Korona ze Starego Sącza. Na jej stoisku nie mogło oczywiście zabraknąć również aniołków z wosku pszczelego.

 

 

Choć pogoda nie dopisała odwiedzającym w sobotę, niedziela była już słoneczna, co zdecydowanie przełożyło się na frekwencję, dlatego niektórzy wystawcy pomimo późnej godziny nadal zachęcali do nabywania swoich produktów. – Ja jestem tutaj już dwunasty raz, czyli od pierwszego jarmarku. Wtedy moja córka zaczęła kolekcjonować aniołki i tak jest do dzisiaj. Oby więcej takich wydarzeń – powiedziała Pani Zofia z Nowego Sącza, która wraz z córką przemierzała stoiska w poszukiwaniu tego wyjątkowego aniołka do kolekcji.

 

 

Zajmuję się rękodziełem od wielu lat. To mój zawód, ale i moja pasja. Dzisiaj na moim stoisku dominują oczywiście anioły, zarówno w strojach ludowych, jak i te malowane na deskach. Co najważniejsze, te anioły przynoszą szczęście. Podczas minionych wyborów prezydenckich, podarowałam jednego Andrzejowi Dudzie i jak widać, szczęścia mu nie zabrakło – śmieje się Irena Aksamit-Leśniak z Nowego Sącza, która na Sądeckim Jarmarku Anielskim wystawia swoje dzieła od 7 lat.

 

 

Dopełnieniem wydarzenia były liczne występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się m.in. BARON SMOG, czyli aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury, którzy przygotowali spektakl ekologiczny dla dzieci, a także wokaliści ze Studia Wokalnego BEL CORDA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Zespoły BILLY GOATS z Łużnej oraz grupa KRYWAŃ, porwały publiczność do wspólnej zabawy.

 

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź