miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Będą opóźnienia w przebudowie wiaduktu nad ul. Zieloną [ZDJĘCIA]

2 2 821

W poniedziałek (13 maja) zamknięta została ul. Zielona na odcinku od ul. Asnyka do ul. Wyspiańskiego w Nowym Sączu w zawiązku z przebudową wiaduktu kolejowego. Prace miały zakończyć się pod koniec września, ale potrwają prawdopodobnie do listopada.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zielona zamknięta! Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu [ZDJĘCIA]

 

Został już wykonany demontaż wiaduktu kolejowego nad ul. Zieloną w Nowym Sączu oraz zainstalowano nową konstrukcję mostu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest przejazd pociągów w kierunku Starego Sącza. Rozburzone zostały także stare przyczółki obiektu i wybudowane zostały nowe pod torem bocznym. – Wykonawca zdemontował dotychczasowe stalowe konstrukcje nośne wiaduktu, zabudowano także tymczasową konstrukcję obciążającą. Do końca sierpnia powinna zostać zabudowana nowa konstrukcja nośna obiektu – wyjaśniła Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie.

Zakres prowadzonych robót obejmuje m.in.: budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł; przebudowę układu torów oraz zabudowę rozjazdu, który zastąpi trzy dotychczasowe; a także przebudowę innych urządzeń kolejowych kolidujących z modernizacją wiaduktu, jak np. kabli energetycznych, teletechnicznych oraz sieci trakcyjnej. – Wykonane zostaną dwa pasy ruchu o szerokości sześciu metrów, dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pociągów. Renowacja obiektu ma ważne znaczenie dla ruchu kolejowego oraz drogowego. Zmiany wpłyną pozytywnie na przemieszczanie się pociągów na trasie kolejowej Tarnów – Muszyna oraz na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zarówno w ruchu kolejowym, jak i samochodowym – dodała Dorota Szalacha.

Wiadukt nad ul. Zieloną w Nowym Sączu po wykonaniu renowacji będzie miał nieco ponad 4 metry wysokości oraz 10 metrów szerokości. Przebudowa obiektu prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończy się prawdopodobnie w listopadzie, a nie jak wcześniej zakładano – końcem września. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 4 miliony złotych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Ludomir pisze

    Dlaczego mnie to nie dziwi? Co w naszym mieście zostało zrobione w terminie?

    1. miastons pisze

      wybory

Zostaw odpowiedź