miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku [ZDJĘCIA]

0 1 626

Jarmark Bożonarodzeniowy na płycie rynku w Nowym Sączu to już tradycja. W tym roku potrwa on aż do 20 grudnia. Na straganach można kupić ozdoby świąteczne oraz wiele innych interesujących rzeczy. Jest to raj zarówno dla wystawców, jak i nabywców.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Andegaweński w Szkole Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

 

Jarmark Bożonarodzeniowy to drugi z dwóch jarmarków (pierwszy odbył się w tym roku przed Wielkanocą), o które wnioskowali pomysłodawcy zadania „Kolorowe Jarmarki – Nowosądecki smak i regionalny klimat świąt – organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku”. Zdaniem wnioskodawców zadania, które uzyskało poparcie mieszkańców w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza, takie wydarzenie pozwoli na wykreowanie atmosfery zbliżających się świąt. To także okazja do przybliżenia i prezentacji tradycji oraz bogatego dorobku kulturalnego, związanego ze świętami Bożego Narodzenia.

Na stoiskach, które usytuowane są na płycie nowosądeckiego rynku można nabyć rzeźby, obrazy, artykuły koronkowe i bibułkowe, rękodzieło, wyroby gastronomiczne oraz z motywami świątecznymi. W trakcie jarmarku można spróbować też znakomitych potraw.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa aż do 20 grudnia. Na wszystkie zainteresowane dzieci czeka darmowa kolejka Św. Mikołaja! Prezydent Miasta Nowego Sącza zaprasza serdecznie!

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź