miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Przedstawiciele Klubu Fight House gościli w ratuszu [ZDJĘCIA]

0 954

Radni miejscy, którzy zasiadają w Komisji Sportu i Turystyki oraz władze Miasta Nowego Sącza podjęli decyzję, że systematycznie będą spotykać się z reprezentantami wszystkich klubów sportowych. W dniu 25 lutego w ratuszu, jako pierwszy gościł Klub Fight House.

 

Czytaj również: Nikoś Pierzga otarł się o śmierć! Teraz potrzebuje Waszej pomocy [UDOSTĘPNIJ]

 

– Klub rozpoczął swoją działalność w grudniu 2013 roku w hali przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Od 2015 roku adres klubu, to ul. Szwedzka 4. Dzięki poprawie warunków lokalowych mogliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom członków klubu i oprócz kick boxingu otworzyliśmy nowe sekcje: brazylijskie jiu jitsu, cross trening, fit kick dla kobiet, boks, muay tai czyli boks tajski, mamy też grupę weteranów 30+ – powiedziała Katarzyna Dąbska-Dudek, trenerka w Klubie Fight House w Nowym Sączu.

Nowosądecki klub zajmuje się sportami walki, posiada wykwalifikowaną kadrę specjalistów w tej dziedzinie. Trenerzy ustawicznie podnoszą swoje umiejętności, a podopieczni odnoszą coraz to nowe sukcesy. Dodatkowe treningi funkcjonalne poprawiają zarówno motorykę i wytrzymałość, jak również siłę zawodników. Zdobywają oni medale na największych światowych i europejskich turniejach sportów walki, tytuły Mistrzostw Polski, a także biorą udział w największych galach zawodowych na terenie całego kraju.

– Chcemy wiedzieć, jak funkcjonują kluby sportowe, gdzie się znajdują, kto je prowadzi, czym tak naprawdę się zajmują i dla jakiej grupy nowosądeczan działają. Chcemy również poznać problemy, z jakimi się borykają się i starać się pomóc im w ich rozwiązywaniu – powiedział Dawid Dumana, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Nowego Sącza.

W spotkaniu uczestniczyli: Rafał Dudek – prezes Klubu Fight House w Nowym Sączu, Katarzyna Dąbska-Dudek – trenerka w Klubie Fight House, Szymon Miłek i Marcin Mazurkiewicz – zawodnicy Klubu Fight House, Artur Bochenek – zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza, Renata Seruga-Tokarz – skarbnik Miasta Nowego Sącza oraz Dawid Dumana, Jakub Prokopowicz, Michał Rogóż i Krzysztof Ziaja – radni Miasta Nowego Sącza.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź