Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Oblicza miłości” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

0 191

W Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu odbyło się kolejne wydarzenie kulturalne. Po spotkaniu tłustoczwartkowym przyszedł czas na Walentynki. Sala była przepełniona po brzegi, a atmosfera wspaniała. Wieczór muzyczno-literacki poprowadziła Marta Bielawska i Wiesław Łaszczuk.

Czytaj również: Pyszne pączki i cudowna atmosfera w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

– Jestem tutaj drugi raz, byłam na otwarciu tego klubu seniora, wszyscy mają ogromne oczekiwania odnośnie tego miejsca. Interesują nas wycieczki, muzyka, sztuka, psychologia, medycyna, zdrowie i wiele innych dziedzin. Imprezy kulturalne kochają wszyscy seniorzy. Dzisiejsze wydarzenie jest niezwykłe i wyjątkowe. Możemy posłuchać pięknych wierszy i to jest wspaniałe. Ja osobiście uwielbiam psychologię i tego typu zajęcia powinny się znaleźć w harmonogramie. Ważne jest, aby wiedzieć jak być dobrym człowiekiem, miłym i uprzejmym, ponieważ takie wartości to podstawa współżycia społecznego. Jak odbierać sztukę? Nie każdy potrafi oceniać piękno ukryte w obrazach, w sztuce, w literaturze i tego mi brakuje. Należy nauczyć się odkrywania piękna, które nas otacza – powiedziała Teresa Kwak, działaczka Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota zaangażowana w budowę pomnika Marszałka Piłsudskiego w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

W trakcie spotkania walentynkowego w Centrum Sądeckiego Seniora w Nowym Sączu wystąpiła Marta Bielawska – mieszkanka Nowego Sącza, emerytowana nauczycielka, od lat realizująca się w swojej największej pasji czyli twórczości artystycznej. Maluje, rysuje, rzeźbi, a także pisze wiersze, bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Oprócz tego wystąpił Wiesław Łaszczuk – czynny zawodowo, zajmuje się malarstwem i rysunkiem artystycznym oraz bierze udział w różnego rodzaju wystawach, ponadto gra na gitarze i śpiewa. Marta Bielawska i Wiesław Łaszczuk wystąpili w specjalnie utworzonym z okazji Walentynek duecie i zaprezentowali wspólnie pod hasłem „Oblicza miłości” swoją piękną twórczość muzyczną i literacką. Zgromadzeni seniorzy z rozmarzeniem wysłuchali przygotowanego z myślą o nich programu. Ponadto na przybyłych czekały interesujące zabawy, a wszystko w klimacie miłosnym. Osoby starsze mają bogaty dorobek życiowy, a miłość przeżywają w sposób niezwykle dojrzały i odpowiedzialny.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.