miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Maturzyści po raz dwunasty zatańczyli poloneza pod ratuszem! [ZDJĘCIA]

0 2 678

Po raz dwunasty maturzyści ze wszystkich szkół średnich na terenie Miasta Nowego Sącza tłumnie przybyli na płytę nowosądeckiego rynku po to, by wspólnie zatańczyć poloneza. Stało się już tradycją, że pod koniec stycznia, tuż przed majowym egzaminem dojrzałości młodzież jednoczy się w tańcu. Tym razem poloneza na rynku zatańczyło ok. 1900 osób.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Protest społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 pod ratuszem! [ZDJĘCIA]

 

– Myślę, ze jest to fajna inicjatywa dla ludzi młodych, którzy w maju będą pisać maturę. Wszyscy spotykamy się razem, tańczyliśmy już poloneza na studniówce, a teraz mamy okazję jeszcze raz zatańczyć. Być może przyniesie to szczęście na egzaminach. U nas w szkole co roku jest bardzo wysoka zdawalność, bo sto procent i mam nadzieję, że dalej tak będzie. Może to wydarzenie wleje w nas takiego „ducha obowiązku” i sprawi, że wszyscy będą czuć większą motywację i będziemy się dopingować nawzajem. Na pewno nie jest to łatwy okres dla nas, a w ten sposób być może wszyscy wpłyną na siebie i uspokoimy się. Razem będzie nam raźniej – powiedziała Sara Obrzudmaturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Polonez przed ratuszem w Nowym Sączu stał się już tradycją, a tańczony jest od dwunastu lat. W sumie na płycie rynku zgromadziło się ok. 950 par, aby zatańczyć taniec narodowy. Na sto dni przed maturą młodzież ze szkół średnich pragnie zjednoczyć się we wspólnym tańcu.

– Mam nadzieję, że ta energia, która od Was płynie będzie towarzyszyła również przez najbliższe miesiące przygotowania do tego najważniejszego egzaminu młodości. Później kolejne egzaminy przed Wami, ale w ten najważniejszy życzę, abyście tradycyjnie „połamali pióra” i zdali owocnie maturę 2019. Pamiętajcie, że 6 maja to jest fajny dzień, ponieważ o godz. 9:00 zaczynacie pisać egzamin z języka polskiego i trzymamy za Was mocno kciuki. W imieniu prezydenta życzę Wam wszystkiego najlepszego i jak najlepszych wyborów w życiu – powiedziała Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta.

Warto zaznaczyć, że nad prawidłowym układem par corocznie czuwa choreograf Dariusz Migacz. Ponadto członkowie Zespołu Regionalnego „Sądeczanie” stoją na czele korowodu.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe plakietki, na których został umieszczony ratusz oraz herb Miasta Nowego Sącza. W uroczystym polonezie oprócz tegorocznych maturzystów uczestniczyli m.in.: Małgorzata Belska – dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza, Iwona Mularczyk – przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza, a także Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź