miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie Wodociągi zakupią mobilne laboratorium oraz sieć urządzeń do rejestracji warunków pogodowych!

0 505

W Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie została podpisana umowa na rozszerzenie działalności badawczo-rozwojowej Spółki Sądeckie Wodociągi. Przedsiębiorstwo otrzymało dofinansowanie m.in. na zakup mobilnego laboratorium.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Umowa podpisana! Newag sprzedał elektryczne lokomotywy za ponad 45 milionów złotych

 

– Wdrożenie projektu przyczyni się do rozszerzenia zakresu działalności badawczo-rozwojowej spółki oraz pozwoli lepiej zaplanować bieżące prace i szybciej reagować na następstwa zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mają znaczący wpływ na działanie sieci kanalizacyjnej oraz proces oczyszczania ścieków – powiedział Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi.

W ramach umowy Sądeckie Wodociągi zakupią mobilne laboratorium, a także sieć urządzeń do rejestracji warunków pogodowych, w tym opadów atmosferycznych. Wartość projektu to 680 tysięcy złotych. Umowę w Krakowie podpisali dr Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi.

Dział Badań i Rozwoju Spółki Sądeckie Wodociągi powstał w 2017 roku. W tym roku natomiast w ramach B+R powołana została Rada Naukowa. W jej skład weszli eksperci z różnych uczelni z całej Polski: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Współpraca z renomowanymi uczelniami stwarza dla spółki warunki do opracowywania i wdrażania znaczących zmian jakościowych w technologiach stosowanych w przedsiębiorstwie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź