miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szpital w Nowym Sączu dostał 37 oczyszczaczy powietrza!

0 167

W piątek (14 września) Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu otrzymał 37 oczyszczaczy powietrza od Województwa Małopolskiego. Urządzenia mają znajdować się na oddziałach pediatrycznych.

 

Czytaj również: Małopolska Noc Naukowców już wkrótce!

 

Szpital w Nowym Sączu jest jedną z pięciu placówek w Małopolsce, do której powędrowały oczyszczacze powietrza. Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał na zakup 1800 urządzeń blisko 1 mln zł, które zostały przekazane do szpitali, żłobków, przedszkoli i klubów malucha w całym regionie.

Kilka dni temu zainicjowaliśmy akcję przekazywania oczyszczaczy do przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych w całym województwie. Wiemy, że wszystkie te urządzenia trafiły już do „swoich” placówek i pracują w pomieszczeniach, w których dzieci spędzają sporą część dnia. Z identycznych urządzeń od dziś będą mogli korzystać także mali pacjenci oddziałów dziecięcych kilku małopolskich szpitali. Wierzę, że oddychając powietrzem bez żadnych zanieczyszczeń jeszcze szybciej będą wracać do zdrowia – podkreśla wicemarszałek Wojciech Kozak.

 

 

Urządzenia są w pełni bezpieczne dla dzieci i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w 60-metrowym pomieszczeniu. Wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Są także ciche i nie będą najmłodszym przeszkadzały w trakcie snu. Dzięki oczyszczaczom powietrza młodzi pacjenci szybciej wrócą do zdrowia.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: UMWM w Krakowie

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź