miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Walka o śmieci i Sandecję! Remis ze wskazaniem [Felieton]

12 1 203

W mijającym właśnie pierwszym wakacyjnym miesiącu dwa wydarzenia wybiją się zdecydowanie wśród całej reszty. Jedno z nich jest, naszym zdaniem, niezwykle przykrą dla obozu ratuszowego porażką, drugie wręcz odwrotnie – bezapelacyjnym sukcesem.

 

Czytaj również: Zarządzanie a`la Krawczyk [Felieton, tylko dla dorosłych]

 

Zacznijmy jednak od porażki
Ostatnimi miesiącami Ratusz niezwykle dużo wysiłku włożył w to, aby Sandecja nie utrzymała się w I lidze. Kilkumiesięczne zaległości z wypłatami wynagrodzeń w stosunku do całej drużyny, niepodejmowanie rozmów w sprawie przedłużenia i zawierania właśnie kończących się kontraktów z zawodnikami, zawirowania wobec sprzedaży akcji Klubu (zakończone dodajmy fiaskiem). Czy w końcu wylanie na kilka kolejek przed końcem sezonu trenera Tomasza Kafarskiego, który legitymował się rekordowym stażem pracy z sądecką drużyną, to tego najdobitniejsze przykłady. Jednak się nie udało.

Oczywiście pomogły trochę tzw. sprzyjające okoliczności, bo tak naprawdę decydujący o utrzymaniu mecz z Podbeskidziem dla drużyny z Bielska Białej był meczem o przysłowiową pietruszkę. Awans do Ekstraklasy mieli już zagwarantowany. Dla Sandecji był to mecz o wszystko. I tym razem los się uśmiechnął do biało-czarnych. Na przekór właścicielowi, zawodnicy i sztab szkoleniowy z tandemem Piotr Świerczewski/ Marcin Jałocha stanęli na wysokości zadania. Drużyna z Nowego Sącza pozostaje na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w kolejnym piłkarskim sezonie 2020/21.

Kilka dni po tej klęsce prezydent Ludomir Handzel odniósł jednak spektakularny sukces. Otóż udało mu się przepchnąć przez Radę Miasta uchwałę o podwyżkach cen śmieci. Cała ta operacja miała wydźwięk trochę kabaretowy, choć same jej skutki mają dla mieszkańców wymiar, jak najbardziej poważny. Otóż najpierw na konferencji prasowej sam Handzel wsparty urzędnikiem w randze dyrektorskiej opowiada z pełną powagą, że zaproponowany wzrost opłat jest oparty na wnikliwej kalkulacji, że proponowane są zniżki dla rodzin wielodzietnych (też wnikliwe skalkulowane), że na tle innych samorządów cena nie będzie odbiegać od średniej i że w ogóle będzie przetarg, a spółka Nova świetnie sobie poradzi nawet bez zwycięstwa o cenę, by dosłownie następnego dnia temu słowotokowi osobiście zaprzeczyć wnosząc już na samej sesji Rady Miasta autopoprawkę. Autopoprawkę, w której ta z zegarmistrzowską precyzją proponowana cena 24 zł zostaje obniżona o 20% do złotych 19, a ulgi dla rodzin wielodzietnych ustalone z dokładnością znaną tylko mechanice kwantowej, w wysokości złotych 4, zmniejszone o połowę do złotych 2.

I po takim dictum wydawałoby się, że opozycyjna większość Rady Miasta odeśle projekt uchwały gdzie jej miejsce, czyli do kosza na śmieci. Otóż nic bardziej mylnego. Dziwnym zrządzeniem losu prezydent znalazł w głosowaniu większość podwyższającą cenę śmieci z złotych 7,5 do 19 zł od mieszkańca. Co śmieszniejsze opozycyjny radny, który poparł projekt uchwały był łaskaw stwierdzić, że wzrost cen – przypomnijmy o ponad 150% – jest cytujemy: „opłatą rozsądną i dla systemu i dla mieszkańców ”. Ręce opadają…

Zwycięstwo Ratusza całkowite
I w tej rundzie Prezydent Ludomir Handzel – Miasto Nowy Sącz zapadł więc remis 1:1. Jednak jest to remis z wyraźnym wskazaniem. Bo jeśli okaże się, że występ radnego Krzysztofa Głuca nie był zwykłym wypadkiem przy pracy, chęcią wyróżnienia się wśród pozostałych opozycyjnych radnych lub wynikiem krótkiej pomroczności jasnej to może się wkrótce okazać, że runie ostatnia zapora, uniemożliwiająca uprawianie wolnej amerykanki przez ekipę spod znaku Koalicji Nowosądeckiej. A wtedy Prezydent Handzel okaże się bezdyskusyjnym zwycięzcą, nie tylko w tej rundzie, ale i w całym pięcioletnim meczu.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
12 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Handzel z Nowego Sącza chodzi i żebrze do Marszałka Województwa, Starosty i i wójtów, aby mu dali pieniądze na budowę mostu tymczasowego na Kamienicy w …..Nowym Sączu !!!
  Wszyscy pamiętają jak w czasie kampanii wyborczej Handzel wyśmiewał się z PiS !
  Z drugiej strony Handzel chce zadłuzyć Nowy Sącz na budowe nowego Ratusza i pseudostadionu na …4 tys. miejsc !
  Panie Marszałku
  Panie Starosto
  Panowie Wójtowie
  Dajcie Handzlowi tak solidnego kopniaka w d..ę aby przeleciał nad Dunajcem do Swojego partyjnego przyjaciela Stawiarskiego na wieś do Chełmca ! Tam jest Jego miejsce !

  1. keisyr pisze

   dobrze ze twój jarus i chinczyk morawiecki do brukseli po kase nie żebrzą ! a tak to unia beee

   was pasuje oskarżyć o ludobójstwo po wyborach pajacu bo przez wasz niegroźny katarek (tak mowił marionetka i spółka) umierają ludzie !!

 2. keisyr pisze

  Panie Wojewodo,
  Panie Marszałku Województwa,
  Panie Starosto,
  Pani Przewodnicząca Rady Nowego Sącza,
  Panowie Wójtowie,
  Proszę nie dawać Handzlowi ani złotówki !!!
  Prosze zobaczyć co ten psychopata Handzel powiesił na ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu
  Otóż na wiszących posterach psychopata Handzel przypisuje Sobie wyłączne zasługi w remoncie ulicy Broniewskiego !!!
  A prawda jest taka, że tylko dzięki staraniom radnych PiS i przychylności Premiera Rządu, ulica ta ma szanse doczekać się remontu !
  Panie Wojewodo,
  Panie Marszałku Województwa,
  Panie Starosto,
  Pani Przewodnicząca Rady Nowego Sącza,
  Panowie Wójtowie,
  Usuńcie wreszcie tego psychopate i dziada bez pieniedzy z Ratusza !
  Niech ten Nowy Sącz zacznie sie wreszcie rozwijać !
  Zatrzymajcie tworzenie przez Handzla dziadowni z Nowego Sącza !
  Nie widzicie jak dziad Handzel wybudował basen nad Łubinka co ma wymiary sadzawki !
  Zatrzymajcie budowanie przez dziada Handzla ciasnych minirond o jednym pasie ruchu !
  Ten dziad z Ratusza nawet nie podebrał 20 cm ziemi na ulicy Zielonej aby zwiększyć prześwit do wiaduktu kolejowego w Nowym Sączu, tylko wyższe samochody zakleszczają się !
  Ten dziad kijami podpierał most nad rzeka Kamienica w Nowym Sączu aż wreszcie go zamknął a chce się brać za budowę nowego Ratusza i drugoligowego ministadioniku na … 4 tys. miejsc, zadłużając Nowy Sącz !
  Panie Wojewodo,
  Panie Marszałku Województwa,
  Panie Starosto,
  Pani Przewodnicząca Rady Nowego Sącza,
  Panowie Wójtowie,
  Doprowadżcie wreszcie Handzla do prokuratury za wyrzucenie na śmietnik projektu ekstraklasowego stadionu Sandecji na 8 tys. miejsc za który trzeba było zapłacić kilkaset tysięcy złotych !!!
  Doprowadżcie wreszcie Handzla do prokuratury za bezprawie i bandytyzm na ulicach Nowego Sącza. Brak sygnalizacji świetlnych uniemożliwia włączenie się do ruchu z wielu ulic podporzadkowanych w główne arterie Nowego Sącza !
  Panie Wojewodo,
  Panie Marszałku Województwa,
  Panie Starosto,
  Pani Przewodnicząca Rady Nowego Sącza,
  Panowie Wójtowie,
  Zróbcie wreszcie porządek z dziadem Handzlem, ktory w upalne dni wyłącza klimatyzacje w autobusach komunikacji miejskiej w Nowym Sączu albo puszcza na linie autobusy bez klimatyzacji !!!
  Kiedy wreszcie ten ratuszowy dziad zamontuje automaty biletowe na przystankach i w autobusach !!!

 3. keisyr pisze

  Do Redakcji,
  W związku z tym, że po raz drugi nie zamieścili Państwo mojego komentarza, więc
  przestaje komentować dla Państwa na okres pół roku
  Po pół roku sprawdzę czy jeszcze istniejecie, a jak będziecie istnieć, czy zmądrzeliście !
  Przez takich jak Wy, traci PiS w Nowym Sączu !

  1. kamil pisze

   Wreszcie keisyr – sądecznie dziękują!

 4. keisyr pisze

  Do Redakcji raz jeszcze
  Wycofuję swoje wycofanie
  Będę komentował dla mieszkańców Nowego Sącza dzięki Państwa uprzejmości
  Widocznie nastąpiła pomyłka
  Przecież razem chcemy wielkości Nowego Sącza !

  1. max pisze

   O nie !!! Jesteśmy zgubieni !!!

 5. wPISdu pisze

  Keisyr…to jakiś wyższy poziom samo zaorania?

  1. Anżej pisze

   Proszę odczepić sie od keisyra! To taki nasz wsiowy głupek z legitymacją PiS. Każda gmina powinna mieć swojego głupka, a my z keisyra jesteśmy bardzo dumni. Bije na głowę wszystkich głupków w małopolsce, a kto wie czy nie w całej Polsce? Oczywiście głupki w rządzie PiS-u startują w wyższej lidze.

 6. keisyr pisze

  Pani Iwona Mularczyk,
  Proszę nie dopuścić do popełnienia przestępstwa przez Handzla !
  Rok temu została wyremontowana ulica Barska w Nowym Sączu.
  W ramach tego remontu wydano setki tysięcy złotych na zbudowanie nowego
  kilkupasmowego skrzyżowania Barska-Broniewskiego z sygnalizacja świetlną
  dla pojazdów i pieszych
  Dzisiaj Handzel chce wyrzucić w błoto setki tysięcy złotych, burząc to skrzyżowanie !!!
  W zamian Handzel planuje wybudować ciasne o jednym pasie ruchu minirondo !
  To minirondo zatka całkowicie samochodami ulicę Barską !!!

 7. karol pisze

  Pani Iwona Mularczyk,
  Proszę połknąć keisyrowi to się uspoki.

 8. xaxa122 pisze

  Kszysztof Głuc to typowa przylepa, leci tam gdzie jest władza. Czuje już, że lepiej przejść do opozycji, zmyć się z kopromitującej Rady Miasta i rodowlosej piekności haha xd. Wstąpi ostateczne do KO, zostanie vickiem na najbliższą kadencję, Handzel zostanie wybrany ponownie- mamy dwukadencyjność, pozniej to Głuc będzie kandydatem na prezydent, znany w Nowym Sączu.
  W pissie nowosądeckim wrecz się pali- bardzo slabe notowania ma malzenstwo Mularczykow i nieuniknione, że nie znajdą się na listach pissu 3 lata.
  Ale oczywiscie to tylko przypuszczenia i wiele moze się wydarzyć po drodze.
  PS> we wrześniu okażę się że dwóch oferentów na budowę stadionu Sandecjii będzie sobie liczyło 55-65 mln za budowę i Handzel anuluje przetarg xd.

Zostaw odpowiedź