miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyremontują salkę gimnastyczną sądeckiego przedszkola. 4,8 mln zł na wsparcie lokalnych inwestycji w sport i kulturę

0 2 100

II edycja akcji Totalizatora Sportowego „Wygrywamy zaczyna się od WY” to niemal dwukrotnie większa liczba laureatów niż wcześniej. Dofinasowanie zyska aż 48 obiektów ze wszystkich województw w Polsce. W ramach akcji lotto Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nowym Sączu (ul. Nadbrzeżna) otrzymał 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont salki gimnastycznej.

Czytaj również: Renowacja Zamku Królewskiego oraz modernizacja Ratusza. Nowy Sącz otrzymał 1 950 000 złotych na zabytki

Wpływ Totalizatora Sportowego na rozwój polskiego sportu i kultury jest ogromny. W ramach dopłat na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w 2022 r. spółka przeznaczyła 1 mld 13 mln złotych. Dodatkowo Totalizator na Fundusz Promocji Kultury przekazał w zeszłym roku 270 mln. Od 1994 r. do dziś Totalizator Sportowy wsparł polskie instytucje sportowe i kulturalne kwotą około 20 mld złotych.

„Za te pieniądze powstało wiele obiektów sportowych, a jeszcze więcej wyremontowano. Dzięki temu ćwiczą na nich nasi sportowcy” – zauważył Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Poza wsparciem systemowym, firma angażuje środki własne i organizuje specjalne projekty, które pozwalają na dodatkowe dofinansowanie polskiej infrastruktury sportowej i kulturalnej. Takim przykładem jest kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego i Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej „Wygrywamy zaczyna się od WY”, której ambasadorem jest Robert Lewandowski.

W tegorocznej edycji do drugiego etapu zakwalifikowano 89 wniosków, na które gracze LOTTO oddali łącznie ponad 3,5 mln głosów podczas trwania loterii promocyjnej Totalizatora Sportowego.

W tym roku wybrano niemal dwa razy więcej laureatów niż w ubiegłym. W pierwszej edycji dofinansowano 27 obiektów sportowych i kulturalnych w całej Polsce, a w drugiej – już 48. Ponadto zwiększono pulę środków o ponad 1,5 miliona – w 2022 r. dofinansowanie wyniosło 3,2 miliona złotych, a w obecnej edycji – 4,8 milionów złotych.

Największą popularnością uczestników drugiej edycji konkursu cieszył się wniosek złożony przez Uczniowski Klub Sportowy „Lisek” Milówka na dofinansowanie budowy dwóch boksów dla drużyn, trybuny oraz zakup kompletu bramek, który otrzymał ponad 100 tysięcy głosów i znalazł się wśród laureatów konkursu, zyskując na ten cel 50 tys. złotych.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie: www.fundacjalotto.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź