miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zrób prezent swojemu dziecku – zapisz się na konferencję w WSB-NLU

0 839

Dlaczego dzieci chorują i co je uzdrawia? – na to i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź 27 maja w WSB-NLU podczas XV konferencji naukowej, organizowanej przez Fundację Ostoja przy wsparciu finansowym miasta Nowego Sącza w ramach zadania publicznego „Unikaj nałogu metodą dialogu”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Czytaj również: Nowy Sącz: Ppłk Rafał Iwanek odznaczony Tarczą Herbową

Tradycyjnie przed Dniem Dziecka Fundacja Ostoja w Nowym Sączu organizuje konferencję dla rodziców i nauczycieli, która ma pomóc dorosłym zrozumieć problemy dzieci i młodzieży, by następnie móc je skutecznie rozwiązywać.

– Choć nasze konferencje adresujemy do dorosłych, tak naprawdę są prezentem od nas dla dzieci. Wiedza, jaką zdobywają podczas wykładów i warsztatów rodzice i nauczyciele przekłada się bowiem na większą miłość, jaką potrafią otoczyć swoje pociechy i wychowanków. Naszym zdaniem właśnie poczucie, że jest się naprawdę kochanym, to największy prezent, jaki można dać swoim dzieciom nie tylko 1 czerwca – mówi Halina Czerwińska, prezes Fundacji Ostoja.

Na spotkanie w Wyższej Szkole Biznesu – NLU, która objęła patronat naukowy nad tym wydarzeniem, wstęp jest wolny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wcześniej trzeba się zapisać.

 

 

 

Tematem tegorocznej, XV konferencji, będą „Zaburzenia lękowo-depresyjne wśród dzieci i młodzieży – rola nauczycieli i rodziców”. Dyskusję w tej sprawie otworzy wykład dr Marty Brachowicz, psychoterapeutki, psychologa i pedagoga: „Dlaczego dzieci chorują i co je uzdrawia?”. Psychologowie ks. dr Jerzy Smoleń oraz Tomasz Ubik opowiedzą z kolei o wpływie zadań domowych na uczniów. Aleksandra Karasowska, również psycholog, podpowie, jak wspierać dzieci z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi w szkole oraz zapobiegać zagrożeniom z tym związanym. „Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki” przedstawi Albin Wróblewski, prezes Fundacji Wychowania i Profilaktyki im. Jana Pawła II. Halina Czerwińska podczas swojego wykładu zaprezentuje natomiast jeden z programów profilaktycznych realizowanych przez Fundację Ostoja – „Porozmawiajmy ze sobą” Trening Umiejętności Społecznych.

– To program przeznaczony szczególnie dla dzieci, które mają trudność w nawiązywaniu relacji, niską samoocenę czy nie radzą sobie z trudnymi emocjami. Podczas zajęć uczą się praktycznych metod przezwyciężania swoich słabości, nabierają pewności siebie i umiejętność łatwej komunikacji nie tylko z rówieśnikami – opowiada Halina Czerwińska, pedagog i psychoedukator, zapraszając wszystkich dorosłych, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy dotyczącej problematyki lęku i depresji u dzieci oraz skutecznych działań profilaktycznych, 27 maja do WSB-NLU.

Po konferencji odbędą się warsztaty z prelegentami na tematy, które zaprezentują podczas swoich wykładów.

Zapisy na stronie www.ostoja.szkola.pl oraz pod nr tel. 733 – 737 – 578. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź