miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

115 tysięcy złotych dla DPSów z Powiatu Nowosądeckiego!

0 196

115 tysięcy złotych trafi do DPSów na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał w piątek czeki potwierdzające przyznanie pieniędzy. W imieniu starosty nowosądeckiego czek odebrał członek Zarządu Edward Ciągło.

 

Czytaj również: Pijany kierowca wiózł w samochodzie… kradzione cielę.
Niecodzienna przejażdżka skończyła się w rowie

 

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 To dodatkowe wsparcie powinno być przeznaczone na gratyfikację finansową dla pracowników DPS, którzy byli i są zaangażowani w pracę w dobie pandemii koronawirusa. Mogą być także po części wydane na zakup środków ochrony osobistej. Myślę, że dyrektorzy placówek będą najlepiej wiedzieli, jak je rozdysponować – mówił wojewoda Piotr Ćwik. W kontekście epidemii koronawirusa domom pomocy społecznej poświęcaliśmy szczególną uwagę. Słowa podziękowania należą się dyrektorom i pracownikom DPS-ów, którzy z wielkim zaangażowaniem troszczą się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Wyrazem wdzięczności są dodatkowe środki przekazane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dzięki którym możliwa będzie wypłata dodatkowego wynagrodzenia osobom zatrudnionym w DPS-ach.

Dla województwa małopolskiego przyznano dotację w wysokości 3 101 727 zł, w tym 3 018 813 zł dla ponadgminnych, a 82 914 zł dla gminnych domów pomocy społecznej.

Opr. Rafał Kmak
fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź