miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne rządowe wsparcie! Ponad 5 milionów złotych na inwestycje powiatowe!

0 203

Promesę na ponad 5,4 miliona złotych przywiózł dzisiaj do Starostwa Powiatowego wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i wręczył ją staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu. Te pieniądze to dofinansowanie do budowy Centrum Sportowego w Marcinkowicach, modernizacji drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec, budowę 34 oświetlonych przejść dla pieszych i modernizację energetyczną Bursy Szkolnej w Starym Sączu.

 

Czytaj również: Michałowski: Wszystkie gminy powiatu nowosądeckiego i Nowy Sącz z milionowym wsparciem

 

Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dziękujemy za te pieniądze – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki takiemu rządowemu wsparciu możemy zrealizować więcej inwestycji, a w budżecie Powiatu zostają nam środki na kolejne projekty.

Wraz ze starostą, promesy otrzymali również burmistrzowie i wójtowie miast i gmin Powiatu Nowosądeckiego. Przeznaczą je m.in. na modernizację budynków szkół i przedszkoli, remonty dróg, budowę ośrodków kultury, oczyszczalni ścieków czy kanalizacji sanitarnej.

 

To wielomilionowe kwoty, które rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekazuje samorządom w całej Polsce – podkreślał wicewojewoda Józef Leśniak. – To wymierne wsparcie, które przełoży się na poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców.

W spotkaniu wzięli udział: parlamentarzyści (Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Patryk Wicher), wicewojewoda Józef Leśniak, starosta Marek Kwiatkowski, wiceprezydent Nowego Sącza wraz z przewodniczącą Rady oraz burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź