miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sala gimnastyczna w Jasiennej będzie gotowa do końca sierpnia 2019 roku!

0 333

W październiku rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej w miejscowości Jasienna w gminie Korzenna. Prace powinny zakończyć się pod koniec sierpnia przyszłego roku, a ich koszt to ponad 1,67 miliona złotych.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Odnowiony Dwór w Lipnicy Wielkiej został otwarty! [ZDJĘCIA]

 

– To inwestycja wyczekiwana przez nas. Dzieci już się cieszą, że będą się mogły u nas odbywać różne rozgrywki – komentuje Witold Kozakowski, dyrektor SP w Jasiennej.

Wyłonienie wykonawcy tej inwestycji okazało się zadaniem trudnym. W pierwszym przetargu wszystkie oferty przekraczały sumę przewidywaną przez zamawiającego na ten cel i przetarg unieważniono. W drugim przetargu oferty złożyło pięć firm. Ceny wahały się od 1,67 miliona złotych do blisko 2,6 milionów złotych. Ostatecznie najkorzystniejsza okazała się oferta najtańsza, którą złożyła firma z terenu gminy Grybów. Umowa została podpisana niezwłocznie i prace ruszyły jeszcze w październiku.

Sala o wymiarach 12 metrów na 24 metry wraz z zapleczem szatniowym zastąpi małą salę zastępczą. W efekcie uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji warunki pozwalające na prowadzenie zajęć z gier zespołowych. Z budynkiem szkoły sala będzie połączona korytarzem i przewiązką. Prowadzone prace nie kolidują z zajęciami, które odbywają się bez przeszkód. Zgodnie z planem powinna być gotowa pod koniec najbliższych wakacji tak, by od przyszłego roku szkolnego uczniowie mogli już z niej korzystać.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Gmina Korzenna

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź