miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ogromny sukces akcji “Pod biało-czerwoną”. 10 gmin z Sądecczyzny wśród nagrodzonych w Polsce

0 560

Nowy Sącz oraz 9 gmin z powiatu nowosądeckiego (Chełmiec, Muszyna, Rytro, Kamionka Wielka, Łososina Dolna, Nawojowa, Łabowa, Korzenna i Grybów) otrzyma maszt i flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystko to dzięki uczestnictwu w akcji “Pod biało-czerwoną” zorganizowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. O sukcesie gmin z Sądecczyzny na swoim Facebook poinformował Tomasz Michałowski, szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Łącznie w inicjatywie udział wzięło prawie 420 tys. osób.

 

Czytaj również: Pomagał innym teraz sam potrzebuje pomocy [Akcja charytatywna]

 

Tomasz Michałowski

Projekt „Pod biało-czerwoną” okazał się być wielkim sukcesem, a współtworzą go zarówno głosujący obywatele (w sumie 417 932 osoby!), jak i wyróżnione gminy – informuje Tomasz Michałowski, szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. – Gratulację zarówno dla Nowego Sącza oraz dziewięciu gminom powiatu nowosądeckiego. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców możliwe będzie ustawienie masztów z biało-czerwonymi flagami. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 

 

 

Inicjatywa zakładała sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie miało na celu godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. 

źródło: Facebook
fot. gov.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź