miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zawiozą prezenty dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie

0 634
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski objął honorowym patronatem akcję charytatywną „LWÓW 2021”, której finał odbędzie się w dniach 29 lipca – 01 sierpnia 2021 r. Akcja jest organizowana przez Fundację Bratnia Dusza, na czele której stoi Iwona Romaniak.

 

Corocznie na terenie Sądecczyzny organizujemy zbiórkę darów, które później, w obecności przedstawicieli Konsulatu RP, przekazujemy rodakom ze Wschodu – mówi Iwona Romaniak. – Akcja skierowana jest do rodzin wielodzietnych z polskimi korzeniami, podopiecznych Katedry Lwowskiej i dzieci z sierocińców we Lwowie. Zawozimy głównie książki do nauki języka polskiego, bajki dla dzieci, środki czystości, środki higieny osobistej, przybory szkolne oraz odzież i słodycze.
 
Dary zostaną przewiezione do Lwowa w asyście konwoju motocyklistów z Polski, a od granicy pod eskortą tamtejszej policji i motocyklistów z Ukrainy wspomagających akcję.
 
Zasięg pomocy, którą organizujecie, ogrom zaangażowania, pracy oraz czasu, który przeznaczacie na pomoc potrzebującym jest godny podziwu i naśladowania – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy tego typu akcje. Niech uśmiechy i wdzięczność obdarowanych będą nagrodą i powodem do dumy z faktu, że Państwa motto „Budujemy mosty przyjaźni tam gdzie inni stawiają bariery” czyni świat lepszym. 

 

 

 
Starosta przekazał dzisiaj 15 koców wełnianych dla rodaków na Ukrainie oraz materiały promocyjne.
 
W spotkaniu wzięła udział Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź