miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już 40 zgłoszeń w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r.!

0 303

Od kilku dni można zgłaszać kandydatów na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r. Do XVIII. edycji plebiscytu zgłoszono już 40 kandydatów. Zgłoszenia można przesyłać na adres: sportowiec@plebiscyt2021.pl – w tytule należy podać: imię i nazwisko sportowca, a w treści największe sportowe osiągnięcia w 2020 roku.

 

Czytaj również: Są wytyczne archidiecezji tarnowskiej. 10 norm Biskupa Andrzeja Jeża na Wielkanoc

 

– Zapraszam sądeckich kibiców do wzięcia udziału w tradycyjnym XVIII plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny 2020 roku – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Dla Miasta, Tomasz Michałowski. – Warto przypomnieć, że zaczynaliśmy w 2001 roku, a gala odbyła się w Zajeździe Sądeckim. Tym razem startujemy nieco później, natomiast formuła pozostaje bez zmian. Do 10 kwietnia możemy zgłaszać kandydatury – dodał Michałowski. 

Tutaj znajdziesz pierwszych 10 kandydatów do tytułu – KLIK
Tutaj znajdziesz kolejnych 15 kandydatów – KLIK

 

Sylwetki kolejnych pierwszych zgłoszeń

Aleksandra Bladowska (po prawej) – zawodniczka UKS “Evan” Nowy Sącz. W 2020 roku wzięła udział w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w wersji full-contact w Drezdenku i zdobyła srebrny medal.
Aleksandra Cygan – zawodniczka UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. W 2020 roku Reprezentacja Polski U-17 w piłce nożnej kobiet wygrała silnie obsadzony turniej w Hiszpanii. W składzie biało-czerwonych wszystkie spotkania rozegrała Aleksandra Cygan
Damian Kusz trenuje kick-boxing. Pochodzi z Nowego Sącza, ale trenuje na wyspach. W 2020 roku wywalczył złoty oraz srebrny medal na mistrzostwach Europy WFMC w Birmingham
Dominika Brzeska – kajakarka, zawodniczka KS Start Nowy Sącz. W 2020 roku wzięła udział w Mistrzostwach Polski w slalomie kajakowym, które odbyły się na torze „Kolna” w Krakowie. W K-1 kobiet Dominika stanęła na podium!
Jędrzej Rajca trenuje kick-boxing. Pochodzi z Nowego Sącza, ale trenuje na wyspach. W 2020 roku odnotował duże sukcesy: zdobył złoty medal na mistrzostwach Europy WFMC w Birmingham oraz srebrny na jednym z największych turniejów kick-bokserskich – Puchar Świata federacji WAKO.
Joanna Mucha (po lewej) – kickboxing, reprezentantka UKS Gladiator. Ubiegły rok był dla niej bardzo owocny. Zdobyła srebro podczas Turnieju Athen Challenge. Odbywał się on w Atenach i udział w nim wzięło 2204 zawodników z 23 krajów świata. Brała również udział w Mistrzostwach Polski juniorów w wersji kickboxing kicklight i zdobyła brązowy medal w kategorii 70 kg juniorek.
Justyna Migacz – jej podopieczni z zespołu ADeeM 21 listopada w Raszynie wytańczyli Mistrzostwo Polski. To zgłoszenie będzie rozpatrywane w kategorii trenera roku
Kacper Sztuba – podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w Krakowie w kajakarstwie górskim wywalczył srebro w rywalizacji do lat 23 w C1. Dodatkowo w czeskiej Pradze na Mistrzostwach Europy razem z ekipą zdobył 3. miejsce w C-1×3 mężczyzn.
Krzysztof Majerczak – polski kajakarz slalomowy, który startuje na arenie międzynarodowej od 2014 roku. W ubiegłym roku zdobył drugie miejsce w K1 podczas Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców.
Marcin Janusz – siatkarz urodzony 1994r. w Nowym Sączu, wychowanek Dunajca Nowy Sącz. Gra w Trefl Gdańsk- w klubie, który znajduje się w najwyższej lidze piłki siatkowej mężczyzn.
Marcin Siemaszko – pochodzący z Nowego Sącza zawodnik  Juvenii Kraków, klubu grającego w ekstralidze rugby.
Marek Skibiński – trenuje kick-boxing, podopieczny trenera Andrzeja Śliwy z Klubu Muay-thai Macroon. Pochodzi z Nowego Sącza, ale trenuje na wyspach. W 2020 roku wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Europy WFMC w Birmingham
Michał Bołoz – w swoim 5. zawodowym pojedynku bokserskim zremisował z Michałem Bańbułą, podczas gali w Stalowej Woli.
Szymon Bębenek dwukrotnie stanął na podium zawodów FIS w narciarstwie alpejskim, które odbyły się na Jaworzynie Krynickiej. Kryniczanin wywalczył złoty i srebrny medal w slalomie gigancie. Dodatkowo zdobył brązowy medal i stanął na podium Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim.
Andrzej Kowalczyk zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów, na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź