miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja z drugim punktem w lidze, bezbramkowy remis w Rzeszowie

1 252

Sandecja w meczu wyjazdowym zmierzyła się z Apklan Resovią Rzeszów i zremisowała bezbramkowo tym samym zdobywając swój drugi punkt w tym sezonie rozgrywek Fortuna 1 Ligii. To dobry prognostyk na przyszłość nowego trenera drużyny “pasów” Dariusza Dudka, który objął stery trenerskie przed kilkoma dniami.

 

Czytaj również: Dariusz Dudek nowym trenerem Sandecji Nowy Sącz

 

 

Mecz nie należał do ciekawych, oba zespoły nie zaliczyły udanego startu tegorocznych rozgrywek, za Resovią przemawia fakt, że jest ona beniaminkiem Fortuna 1 Ligii, Sandecja natomiast boryka się z problemami organizacyjnymi i kadrowymi. Drużyna z Rzeszowa po 26 latach nieobecności na tym szczeblu wróciła po raz pierwszy do swojego miasta w roli gospodarza. Sandecja odnotowała nieznacznie większe posiadanie piłki, jednak to Rzeszowianie oddali więcej strzałów, jednak próby zarówno z jednej jak i drugiej strony nie były udane i mecz zakończył się wynikiem 0:0. Po 12 spotkaniach Sandecja dalej zamyka tabelę z dwoma punktami na koncie, Resovia natomiast po dzisiejszym spotkaniu plasuje się na 15 pozycji mając o 6 punktów więcej od “Dumy Sądecczyzny”. 

 

 

Apklan Resovia Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 0-0

Żółte kartki: Michał Kuczałek – Maciej Korzym, Daniel Dziwniel, Miłosz Kałahur.

Resovia: Wojciech Daniel – Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec, Konrad Domoń, Mateusz Geniec – Bartłomiej Wasiluk, Michał Kuczałek, Radosław Adamski (69′ Jarosław Czernysz), Grzegorz Płatek (90′ Przemysław Brychlik), Szymon Feret – Cezary Demaniuk (75′ Karol Twardowski).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Danek, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel – Damian Chmiel (68′ Maciej Korzym), Kamil Ogorzały, Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski, Maciej Małkowski (68′ Miłosz Kałahur) – Rubén López Huesca.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: bez udziału publiczności.

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot.: Sandecja.pl/flashscore.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Sandecja Nowy Sącz powinna być zdegradowana do niższej ligi. Ten klub bez stadionu przynosi wstyd centralnej 1 ligi Polskiej !!! Tak samo planowany stadionik Handzla na 4.5 tys miejsc to wstyd dla 1 ligi Polskiej ! Na takich stadionikach gra dzisiaj polska wieś !!!

Zostaw odpowiedź