miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zawodnik Startu Nowy Sącz złotym medalistą Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych!

0 974

Podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Berlinie, Piotr Kosewicz reprezentujący barwy nowosądeckiego Startu, zdobył złoty medal w rzucie dyskiem z pozycji siedzącej.

Czytaj również: Sandecja wiceliderem tabeli! Pierwsze trzy punkty wywalczone na wyjeździe

Zawidowianin złoty medal wywalczył w iście mistrzowskim stylu. Prócz tego, że oddał najdłuższy rzut, dwukrotnie przekraczając granicę 20 metrów, jego wynik (20.20m) okazał się też rekordem mistrzostw. W pokonanym polu Piotr Kosewicz pozostawił swoich największych rywali, w osobach Łotysza Algarsa Apinisa oraz swojego rodaka Roberta Jachimowicza, który jest aktualnym wicemistrzem olimpijskim w tej dyscyplinie.

Jak widać pomimo nie najlepszych warunków treningowych, tak kajakarzy (niedawno Klaudia Zwolińska została mistrzynią Europy juniorek w kajakarstwie górskim  – przyp. Red.) jak i osób niepełnosprawnych, nie poddajemy się. Walczymy nie tylko o sukcesy Polski , ale i  naszego miasta – powiedział w rozmowie z miastoNS.pl trener  złotego medalisty Stanisław Ślęzak.

Mistrz z Zawidowa nie planuje osiąść na laurach. Jego kolejnym celem jest udział w zbliżającej się olimpiadzie w Tokio, która odbędzie się w 2020 roku.