Portal informacyjny | Nowy Sącz

W pożarze stracili wszystko! Trwa zbiórka na wykończenie ich nowego domu [ZDJĘCIA]

0 1 129

W styczniu ubiegłego roku sześcioosobowa rodzina Brończyków z Bukowca została bez dachu nad głową. W pożarze stracili cały swój majątek. W lipcu rozpoczęła się budowa ich nowego domu, który stoi już w stanie surowym, a jego wykończenie wymaga sporych nakładów finansowych.

Czytaj również: Dopiero zaczęli wspólne życie, a już stracili wszystko! Pomóż Nadii i Łukaszowi z Dąbrowej

16 stycznia 2017 roku po godz. 16:00 w miejscowości Bukowiec w gminie Korzenna doszło do ogromnej tragedii. Drewniany dom Eweliny i Mirosława Brończyków spłonął doszczętnie. Rodzina przebywała wówczas w Ośrodku Zdrowia w pobliskiej Paleśnicy. Jeden z sąsiadów zamieszkujących nieopodal zadzwonił do Mirosława Brończyka z informacją, że w pobliżu jego gospodarstwa zauważył ogień. Zaniepokojony gospodarz zostawił rodzinę w Ośrodku Zdrowia, a sam wsiadł do samochodu i wyruszył sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Po przybyciu na miejsce okazało się, że cały dom stał w płomieniach. Pomimo interwencji ponad trzydziestu strażaków nie udało się uratować budynku mieszkalnego.

Mirosław i Ewelina Brończykowie mają trzech synów. Ponadto zamieszkuje z nimi dziadek. Dotychczas mieszkali oni w mobilnym domku, ale w połowie stycznia tego roku doszło tam do zwarcia instalacji elektrycznej. Rodzina zdecydowała się wprowadzić do nowego domu, który jest jeszcze w stanie surowym. Zainstalowano tam już centralne ogrzewanie, ale zamieszkują oni na razie tylko w jednym pomieszczeniu na dole. Jest ono na tę chwilę prowizorycznie umeblowane, a na wylewce położona została wykładzina i gumolit.

Dotychczas dzięki pomocy dobrych ludzi na specjalnym rachunku bankowym zgromadzono 56 tysięcy złotych oraz kilkanaście tysięcy złotych z Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej. Ponadto rodzina otrzymała wsparcie materialne.

– Tempo prac przy nowym domu było stosunkowo szybkie, ale kolejne mogą jeszcze potrwać. Wszystko zależeć będzie od pomocy innych, bo rodziny korzystającej stale ze świadczeń OPS na takie wydatki nie stać. Tymczasem wpłaty na specjalne konto uruchomione po pożarze przez OPS od kilku miesięcy niemal ustały. W ubiegłym roku było ich bardzo dużo, teraz w ciągu miesiąca wpływa najwyżej sto złotych – podkreśla Ewelina Zieleń z Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej, asystentka rodziny Brończyków.

W użytkowanym przez rodzinę nowym domu pozostaje do wykonania multum prac. Budynek jest w stanie surowym i dlatego potrzebne są spore nakłady finansowe, aby wykończyć go w środku. Należy położyć podłogi, otynkować i wymalować ściany. Na górze trzeba wykończyć stropy, nie ma mebli, brakuje wewnętrznych drzwi, oświetlenia, parapetów i mnóstwa innych niezbędnych urządzeń. Budynek wymaga również wykonania elewacji zewnętrznej.

Środki finansowe na rzecz rodziny Brończyków z Bukowca można wpłacać na utworzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej konto: 80 8797 1026 0020 0296 1651 0001 (dla przelewów z zagranicy POLUPLPR, PL 80 8797 1026 0020 0296 1651 0001).

Pieniądze wypłacane są rodzinie na podstawie okazanych faktur i rachunków w formie refundacji poniesionych kosztów. Pomoc jest niezwykle potrzebna, ponieważ nowo powstały dom trzeba jak najszybciej wykończyć.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UG Korzenna, OSP Korzenna

Komentarze Facebook

REKLAMA:

Salon fryzjerski Awangarda poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć z nami współpracę.

Do obowiązków będzie należało:
– strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów,
– doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów,
– dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Ale jeśli specjalizujesz się tylko w koloryzacji albo upięciach lub strzyżeniu to też jest miejsce w naszym zespole.

Nasze oczekiwania:
– samodzielna praca przy stanowisku,
– wysoka kultura osobista,
– umiejętność pracy w zespole,
– bardzo dobra komunikacja z klientem,
– kreatywność.

Oferujemy:
– pracę na pełen etat ( umowa o pracę 4,500 brutto ),
– pracę na 1/2 etatu ( umowa o pracę 2,500 brutto ) możliwość pracy dwa dni w tygodniu, lub po 4 godziny dziennie,
– atrakcyjne warunki zatrudnienia, premie od obrotu i od sprzedaży kosmetyków,
– profesjonalne szkolenia fryzjerskie co kwartał na koszt pracodawcy,
– w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości,
– praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal,
– elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne,
– doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

Swoje CV prześlij na adres: biuro@studioawangarda.pl lub dostarcz do salonu:
Awangarda Hair&Beauty ul. Malczewskiego 2, Nowy Sącz w godzinach 9:00 do 19:00.
Podczas rozmowy mile widziane zdjęcia efektów Twojej pracy.

Prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm)

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera!

FreshMail.pl