miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dobry orbitrek to gwarancja znacznej poprawy sylwetki. Wybierzmy najlepszy orbitrek do domu

0 1 004

Orbitrek, czyli trenażer eliptyczny jest urządzeniem, które łączy w sobie cechy steppera, rowerka treningowego i bieżni. Ćwiczenia na takim sprzęcie pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie poszczególnych partii ciała. Równocześnie trening taki nie jest zbytnio obciążający. Opiera się on na płynnie wykonywanych ruchach i angażuje wszystkie partie mięśniowe, oszczędzając przy tym stawy. Podczas ćwiczeń poprawia się praca układu oddechowego i układu krążenia.

Podjęcie decyzji o zakupie orbitreka to dopiero początek procesu decyzyjnego. Przed kupnem trzeba rozważyć kilka kwestii, aby spełnił on najlepiej potrzeby użytkownika. Tylko dobrze wybrane urządzenie zagwarantuje komfortowy trening, który pozwoli cieszyć się sportem oraz zadba o kondycje i zdrowie ćwiczącego. Jak wybrać dobry orbitrek?

Po pierwsze – solidna konstrukcja

Na rynku dostępne są zarówno orbitreki mechaniczne, jak i magnetyczne. Te pierwsze są tańsze i mniej skomplikowane. Ich budowa bazuje na użyciu paska klinowego. Opór na takim orbitreku zmienia się ręcznie za pomocą pokrętła. Orbitrek magnetyczny to bardziej zaawansowane urządzenie. Jest on zdecydowanie cichszy, choć droższy. Pasek klinowy jest zastąpiony magnesami. Orbitrek magnetyczny posiada zazwyczaj panel sterujący w postaci wyświetlacza, na którym można zmieniać opór i śledzić liczbę przebytych kilometrów czy poziom tętna. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na orbitrek magnetyczny, czy też mechaniczny, wybrany model powinien cechować się trwałą, mocną konstrukcją. Jest ona o wiele istotniejsza niż dodatkowe akcesoria czy wyświetlacz z mnogością funkcji. Orbitreki zbudowane z mniej trwałych materiałów wprawdzie będą tańsze, ale szybciej się zniszczą.

Po drugie – dobór sprzętu do użytkownika

Bardzo ważne jest, aby sprzęt sportowy dobierać do gabarytów osoby ćwiczącej. Inny orbitrek sprawdzi się u osoby niższej, a inny powinna wybrać osoba wyższa. Warto, zatem zwrócić uwagę na wymiary urządzenia. Bardzo istotna jest maksymalna waga użytkownika, która określana jest dla danego sprzętu. Parametr ten znajdziemy przy każdym orbitreku oferowanym w sklepie Prosportowy.pl

 

 

Po trzecie – odpowiednie wymiary

Wymiary orbitreka mają również inne znaczenie. Są to dość duże urządzenia, które potrzebują sporo miejsca w domu. Podczas zakupu należy dokładnie odczytać ze specyfikacji wymiary (długość i szerokość) orbitreka, a ponadto sprawdzić, czy dany sprzęt na pewno zmieści się w wybranym przez nas pomieszczeniu. Warto również zostawić w jego pobliżu trochę miejsca, by ćwiczyło się komfortowo.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń w domu, które pozwolą utrzymać dobrą kondycję i zdrowie bez wychodzenia na siłownię czy fitness. Poza orbitrekami warto rozważyć zakup rowerka stacjonarnego. Więcej informacji można uzyskać w innej publikacji: „Treningi interwałowe na rowerku stacjonarnym idealne dla kobiet – plan treningowy”.

SS
fot. pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź