miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Okradali plac budowy, szybko wpadli! Posiedzą 5 lat?

0 794

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież prętów oraz giętarki do stali. Złodzieje długo nie nacieszyli się łupem, ponieważ szybko trafili do policyjnej celi, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

 

Czytaj również: Koronawirus: Powiat Nowosądecki i Nowy Sącz jest czerwony! Wracają obostrzenia

 

Sprawcy dzień po dniu, z budowy na terenie Nowego Sącza, kradli  elementy stalowe. Pierwszej kradzieży dokonali w nocy 22 lipca br.  Wówczas zabrali giętarkę do stali budowlanej oraz różne elementy metalowe. Na drugi dzień postanowili wrócić na teren budowy i ukraść pozostałe pręty i strzemiona stalowe. Wartość skradzionych przedmiotów to ok. 1600 zł.

23 lipca br. gdy tylko kradzież została zgłoszona, zaczęli działać policyjni wywiadowcy. Dzięki ich dobremu rozpoznaniu oraz zaangażowaniu szybko ustalono i w tym samym dniu zatrzymano sprawców tego czynu. Policjanci odzyskali także w całości skradzione mienie.

Dwaj Sądeczanie w wieku 46 i 49 lat, po nocy w policyjnej celi, usłyszeli zarzuty kradzieży (art. 278 kk).  Za te czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. Rafał Kmak
fot. pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź