miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zatrzymano podejrzanego o użycie broni palnej w Muszynie!

0 951

W nocy z 28 na 29 kwietnia tego roku, ktoś z nieznanych dotąd przyczyn ostrzelał z broni palnej budynek OSP Muszyna, a konkretnie siedzibę firmy ochroniarskiej VIP SECURITY SYSTEM. Jak udało nam się dowiedzieć, podejrzany o ten czyn mężczyzna został już zatrzymany.

 

O sprawie informowaliśmy pierwsi w artykule: Strzelanina w Muszynie?

 

Nie damy się zastraszyć, na miejscu pracuje Policja kryminalna i operacyjna z Nowego Sącza. Ustalani są świadkowie zdarzenia – mówił tuż po zdarzeniu w rozmowie z miastoNS.pl Adam Wojtas, Prezes Zarządu VIP SECURITY SYSTEM.

Jak udało nam się ustalić, podejrzany o dokonanie tego czynu mężczyzna został zatrzymany 29 kwietnia. – Policjanci działając operacyjnie bardzo szybko ustalili podejrzewanego o ten czyn i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 49-letniego mężczyznę – wyjaśnia asp. szt. Barbara Leśniak z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze wnioskowali również do prokuratury, a ta do sądu o zastosowywanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania za nielegalne posiadanie broni i amunicji. 1 maja sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją mężczyzna trafił już do aresztu na trzy miesiące. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. dzięki uprzejmości VIP SECURITY SYSTEM

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź