miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmarła druga osoba uczestnicząca w katastrofie w Świniarsku!

Kierowca z zarzutem m.in. spowodowania katastrofy w ruchu drogowym

0 5 909

Zmarła druga osoba uczestnicząca w wypadku autobusu w Świniarsku (gm. Chełmiec). Poszkodowany leżał w szpitalu w Nowym Sączu. – 11 poszkodowanych nadal przebywa w małopolskich szpitalach. Zarzut usłyszał dzisiaj kierowca ciężarówki, który wjechał w autobus – poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

 

Czytaj również: Świniarsko w żałobie! Nie żyje jedna osoba, kolejna walczy o życie

 

W ostatni poniedziałek około godziny 10:20 na drodze powiatowej w Świniarsku w autobus kursowy, jadący w kierunku Podrzecza, wjechała jadąca z przeciwka ciężarówka. W wypadku uczestniczyli m.in. uczniowie w wieku 15-18 lat, którzy wracali z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Obrażeń doznały 33 osoby, w tym 15 nastolatków. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali. W dniu wypadku w szpitalu zmarł 85-letni mężczyzna (mieszkaniec Świniarska), dzisiaj natomiast zmarła druga ofiara.

 

Czytaj również: Czołówka autobusu i samochodu ciężarowego w Świniarsku!
Trzy śmigłowce LPR w akcji

 

Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. 46-latek usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź