miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Małpy z brzytwą – czyli kto z kogo robi debila… [Felieton]

Cykl felietonów "Trzeźwym okiem"

0 3 029

Od ostatniego spotkania naszych rajców miejskich trwa nieustanny festiwal medialny pod tytułem: podwyżki cen wody i ścieków w Nowym Sączu. Z jednej strony Handzel z Bochenkiem wieszczą wszem i wobec, że mimo, iż to oni byli autorami pomysłu o zniesieniu dopłat, to nie oni, a Rada Miasta podjęła takową decyzję… A w ogóle to nie ma tematu, bo Spółka powinna na siebie wziąć koszty dopłat i żadnych podwyżek być nie powinno.

 

Czytaj również: Rugbiści z Nowego Sącza świętowali 15-lecie działalności [Zdjęcia]

 

Z drugiej Zarząd Sądeckich Wodociągów, za którym murem stoją pozostali wspólnicy, który jasno i wyraźnie mówi: nie ma dopłat, sorry Winetou zapłacicie drodzy nowosądeczanie więcej, bo takie jest prawo i my go łamać nie mamy zamiaru i dłuższe rozmowy w prokuraturze nas nie interesują.

Kto w tym sporze ma rację dla większości zdezorientowanych mieszkańców, którym za kilka dni przyjdzie bulić 40% za wodę i ścieki więcej nie jest obojętne. Więc spróbujmy – bez zbytniego wgłębiania się  w meritum sprawy – pomóc w wyjaśnieniu.

Otóż na pewno mieszkańcy okolicznych gmin za wodę i ścieki dalej będą płacić TYLE SAMO. Czy to w Korzennej , czy Nawojowej, Starym Sączu tudzież w Kamionce przeciętnemu kowalskiemu dalej będą przychodzić takie same rachunki. To fakt pierwszy.

Obecnie miłościwie nam panujący Ludomir Handzel wraz ze swoim Wice głośno twierdzą , że tylko jak będą mogli wyp…ć na zbity pysk obecny zarząd SW to ceny wody wrócą do poprzedniego poziomu, ba nawet będą jeszcze niższe. Chcieliśmy w tym miejscu nieśmiało przypomnieć, że duet Handzel /Bochenek już wyp…ł na zbity pysk zarząd MPEC’u. I powołał prawdziwych fachowców – to ci od ciepła i ceny już wzrosły. Zarząd NOVEJ też powołał fachowców – to ci od śmieci i ceny na 200% wzrosną (no chyba, że firma w ogóle splajtuje i wtedy zacznie się prawdziwa bonanza). To fakt drugi.

Przypomnieliśmy sobie również, że ostatnimi czasy w Wielogłowych, Wielopolu, Dąbrowie, Klimkówce, czy Naściszowej przeźroczystej cieczy w kranach zabrakło. Tak, tak nie mylicie się, to wszystkie miejscowości położone w gminie Chełmiec – tej samej gminy, w której przez ostatnie kilkanaście lat wicewójtem był nasz ukochany wiceprezydent Bochenek i to On wraz ze swoim pryncypałem Stawiarskim tę krainę wiecznej szczęśliwości tworzyli. Jakby tego było mało nie dalej, jak kilka dni temu podobna sytuacja miała miejsce w Biczycach Dolnych – tam wody nie zabrakło tylko z kranów zamiast wody, syf płynął. Efekt ten sam – wkur…ch mieszkańców musiały ratować… Sądeckie Wodociągi wożąc wodę beczkowozami. To fakt trzeci.

I tak sobie myślimy, że może lepiej żeby to Lelek na spółkę ze Skowronem i Kiełbasą rządził w tych Wodociągach, bo jak przyjdą tamci to za wodę na pewno mniej nie zapłacimy, a może się kur… jeszcze okazać, że po wodę do mycia czy gotowania będziemy zapier…ć nad Łubinkę lub Kamienicę, a gówna będą nam się plątać po podwórkach i chodnikach. I to niestety może być… fakt czwarty.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź